Proje Yönetimi Eğitimi

Proje Yönetimi Eğitimi

 
Proje Yönetimi eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Proje nedir?
Proje nasıl oluşturulur?
Projenin amacı nedir?
Proje çeşitleri nelerdir?
Proje safhaları nelerdir?
Proje safhalarının önemi nedir?
Proje planlaması nedir?
Proje planlamasının önemi nedir?
Proje yönetimi nedir?
Proje yönetiminin amacı nedir?
Proje yönetiminin temel prensipleri nelerdir?
Proje yöneticisi nedir?
Proje yöneticisinin görevleri nelerdir?
Proje yöneticisinde aranan nitelikler nelerdir?
Proje Yönetimi Eğitimi Nedir?
Proje, birçok çeşitli konu hakkında oluşturulabilmektedir. İlk olarak bir problemin belirlenmesi gerekmektedir. Projedeki ama ise; bu belirlenen sorunun çözülmesi adına oluşturulan bir yapıdır. Fakat projeler sadece problem çözmek amaçlı da kullanılmamaktadır. Sosyal hayat içerisinde çeşitli analizler yapmak için, okullarda bilim ve bilgi yarışmalarında, iş hayatında ise iş ile ilgili çeşitli konularda oluşturulabilmektedir. Proje tekdüze bir yapı değildir. Kendi içerisinde safhaları ve bölümleri olan bir yapıdır. Ve bu safhalar birbirleri içerisinde senkronize bir şekilde ilerlemek durumundadır. Bu senkronik ilerleme projede başarıyı getirmektedir ve problemin çözülmesini sağlamaktadır. Bu safhaların senkronik bir şekilde hareket etmesi ise proje yönetimine girmektedir. Proje yönetimi projenin fikir oluşumundan sunumuna kadar her alanla birebir ilgilenmekle beraber proje sürecindeki aksaklıkları ve eksiklikleri gidermektedir. Proje Yönetimi Eğitimi bu nedenle oldukça önemli eğitimlerden bir tanesidir. 
 
Proje Yönetimi Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?  
 Proje Yönetimi Eğitimi’ne katılım sağlamak için herhangi bir şartı yerine getirmeye gerek yoktur. İsteyen herkesin eğitime katılması ve eğitimi tamamladıktan sonra sertifika alması mümkündür. Ancak aşağıda yer alan kişilerin eğitime katılması ile iş hayatında daha aktif olması mümkün olmaktadır.  
 
Ortaokul öğrencileri
Lise öğrencileri
Üniversite öğrencileri
Proje yönetiminde görev almak isteyen bireyler
Proje yöneticiliği alanında kariyer hedefi olanlar
Proje Yönetimi Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Proje Yönetimi Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:
 
Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı.
Proje Yönetimi Eğitimi İçeriği  
Proje Yönetimi Eğitimi içeriği oldukça kapsamlıdır. Bu eğitime katılmanız durumunda aşağıdaki bilgileri elde edeceksiniz;  
 
Projenin tanımı
Projelerin kullanıldığı alanlar ve kullanılma amaçları
Proje içeriği oluşturmanın temel prensipleri
Proje safhaları ve tanımları
Proje safhalarının oluşturulması ve projedeki yeri
Proje bazlı konulara örnekler
Proje yönetiminin tanımı
Proje yönetiminin temel prensipleri
Proje yöneticiliğinin tanımı
Proje yöneticiliğinin temel prensipleri
Proje yöneticisinde aranan nitelikler
Proje yöneticilerinin istihdam alanları
Proje Yönetimi Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Proje Yönetimi Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır.  
 
Proje Yönetimi Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Proje Yönetimi Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun! 
 
Proje Yönetimi Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Proje Yönetimi Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati bireyin devam etme isteği üzerine olarak planlanmıştır. 
 
Proje Yönetimi Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?  
Proje Yönetimi Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz.  
 
Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın! 
 
Gelişim Akademi - Online Eğitim
Proje Yönetimi Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;
 
Proje tanımlaması ve proje tanımlamasının önemi
Problem çözmeye odaklı projeler ve örnekleri
İş hayatında projelendirme
Okul hayatında projelendirme
Proje yönetiminin tanımı
Proje yönetiminin temel prensipleri
Proje yöneticiliğinin tanımı
Proje yöneticiliğinin temel prensipleri
Proje yöneticiliğinin çalışma alanları
Proje yöneticisinde aranan nitelikler
Proje yöneticisinin görevleri
Proje Yönetimi Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Proje Yönetimi Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:
 
En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz. 
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Proje Yönetimi Eğitimi Sınavı  
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor. Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,