Proje Yazarlığı Eğitimi

Proje Yazarlığı Eğitimi

Proje Yazarlığı Eğitimi

 
Proje Yazarlığı eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Proje nedir?
Proje nasıl oluşturulur?
Projenin amacı ve yöntemi nedir?
Proje konuları nelerdir?
Proje safhaları nelerdir?
Proje yazarlığı nedir?
Proje yazarı ne iş yapar
Proje yazarlığının istihdam alanları nelerdir?
Proje yazarlığının proje için anlam ve önemi nedir?
Proje Yazarlığı Eğitimi Nedir?
Proje çeşitli konularda oluşturulan ortada bulunan bir sorunu çözmek amaçlı oluşturulan bir yapıdır. Projenin kendi içinde bölümleri ve aşamaları bulunmaktadır. İlk önce bir sorunun belirlenmesi ve algılanması gerekmektedir. Sonrasında da bu sorunun çözümü amaçlı fikir alışverişi ve nasıl bir yol izlenmesi gerektiğinin belirlenmesi gerekmektedir. Proje sadece çeşitli materyaller kullanılarak meydana getirilen bir yapı demek değildir. Proje bir yönetim işidir ve belirli bir süreç
 
gerektirmektedir. Ortaya konulan projelerin bir dosya oluşturma safhaları bulunmaktadır. Bu dosya süreci ile de proje yazarı ilgilenmektedir. Proje yazarı, projenin amacını, neden ortaya çıktığını, ortaya atılan çeşitli fikirleri ve fikir alışverişlerini, proje sürecini ve daha birçok bilgiyi bu dosya içerisinde toplamaktadır. 
 
Proje Yazarlığı Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?  
Proje Yazarlığı Eğitimi’ne katılım sağlamak için herhangi bir şartı yerine getirmeye gerek yoktur. İsteyen herkesin eğitime katılması ve eğitimi tamamladıktan sonra sertifika alması mümkündür. Ancak aşağıda yer alan kişilerin eğitime katılması ile iş hayatında daha aktif olması mümkün olmaktadır.  
 
Proje yazarlığını kariyer hedefi olarak belirleyen bireyler
Proje oluşturmak isteyip her safhasıyla kendi ilgilenmek isteyen bireyler
Lise öğrencileri
Üniversite öğrencileri
Ortaokul öğrencileri
Kendini geliştirmek isteyen bireyler
İş hayatında proje yönetimiyle ilgilenen bireyler
Proje Yazarlığı Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Proje Yazarlığı Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:
 
Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon), 
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı.
Proje Yazarlığı Eğitimi İçeriği  
Proje Yazarlığı Eğitimi içeriği oldukça kapsamlıdır. Bu eğitime katılmanız durumunda aşağıdaki bilgileri elde edeceksiniz;
 
Proje nedir?
Proje nasıl oluşturulur?
Proje hangi konularda oluşturulabilir?
Proje ne amaçla oluşturulur?
Proje safhaları nelerdir?
Proje yazarlığı nedir?
Proje yazarının proje yönetimindeki yeri ve önemi nedir?
Proje yazarlığının amacı ve önemi nedir?
Proje yazarlığının istihdam alanları nerelerdir?
Proje dosyası nedir?
Proje dosyası nasıl oluşturulur?
Proje dosyasında bulunması gerekenler nelerdir?
Proje dosyasının amacı ve önemi nedir?
Proje Yazarlığı Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Proje Yazarlığı Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır. 
 
Proje Yazarlığı Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Proje Yazarlığı Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun! 
 
Proje Yazarlığı Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Proje Yazarlığı Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati bireyin devam etme isteği  olarak planlanmıştır. 
 
 
Gelişim Akademi - Online Eğitim
 
Proje Yazarlığı Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?  
Proje Yazarlığı Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz. 
 
Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın! 
 
Proje Yazarlığı Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;
 
Projenin tanımı
Proje çeşitleri
Proje oluşturmanın amacı
Proje oluşturma safhaları
Proje dosyası tanımı
Proje dosyasının amacı
Proje dosyasının proje için yeri ve önemi 
Proje dosyası oluşturmanın temel prensipleri
Proje yönetiminin tanımı
Proje yönetiminin amacı
Proje yönetiminin temel prensipleri
Proje yazarlığının tanımı
Proje yazarlığının amacı
Proje yazarlığının temel prensipleri
Proje yazarlığının istihdam alanları
Proje Yazarlığı Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Proje Yazarlığı Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:
 
En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz. 
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Proje Yazarlığı Eğitimi Sınavı  
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor. 
 
Diğer eğitimlerimiz incelemek için tıklayınız.Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,