Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun Terapistliği eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Oyun terapisi nedir? 
Çocuğa yaklaşım nasıl olmalıdır? 
Çocuklarda oluşabilecek psikolojik problemler
Aile-çocuk-oyun arasındaki ilişki
Çocukta oyun oynamanın önemi 
Psikolojide oyun 
Oyun terapistliğinin temel prensipleri
Çocuk psikolojisi 
Sosyal yaşamda oyun
Oyun terapisi yöntemleri 
Oyun terapisi çeşitleri
Oyun terapistliği nedir?
Oyun terapistliğinin çalışma alanları nelerdir? konuları hakkında bilgi sahibi olacak ve çocukta oyun terapisinin etkilerini öğreneceksiniz. 
Oyun Terapisi Eğitimi Nedir? 
Oyun Terapisi Eğitimi, bazı psikolojik sorunlar yaşayan; hiperaktivite, uyum bozuklukları, özgüven eksikliği, depresyon gibi çeşitli psikolojik rahatsızlıklar yaşayan çocuklar için bir tedavi yöntemidir. Çocuklar kendilerini en iyi oyunla ifade etmektedirler. Aynı zamanda oyun sayesinde çocukların hayal dünyaları gelişir ve kişisel gelişimlerine de olumlu katkıda bulunur. Oyun terapistleri de bu konuda çocuklara yardımcı olmaktadırlar. 

Oyun Terapisi Eğitimi; çocuk nedir?, oyun nedir?, oyun ve çocuk arasındaki ilişki?, çocuk psikolojisinde oyunun yeri?, çocuğa doğru yaklaşım nasıl olmalıdır?, aile-çocuk-oyun arasındaki ilişkinin önemi nedir?, oyun terapisinin temel kuralları, uygulamalı oyun terapisi gibi birçok konuyu içinde çeşitli teori ve uygulamalı modüllerle barındıran uzman eğitmenler tarafından verilen bir eğitimdir. 

Çocuğa oyunlar yoluyla yaklaşmak ve psikolojik düzlemde iyi olmasını sağlamak için yapılabilecek en iyi şey Oyun Terapisi Eğitimi almaktır. Peki, Oyun Terapisi Eğitimi nereden alınır? Elbette ki Gelişim Akademi’den! Siz de eğitimimizi alarak Oyun Terapisi Sertifikası’na sahip olabilir ve bu alanda hizmet verebilirsiniz!

Oyun Terapisi Eğitimi’ne Kimler Katılabilir? 
Oyun Terapisi Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:

Çocuk psikolojisi hakkında kendini geliştirmek isteyenler 
Psikologlar ve psikoloji öğrencileri,
Tıp mezunları ve tıp öğrencileri,
Çocuk gelişimi uzmanları,
Çocuk gelişimi öğrencileri,
Sosyal hizmet mezunları,
Sosyal hizmet öğrencileri,
Anaokulu ve kreş öğretmenleri, 
Okul öncesi öğretmenliği öğrencileri,
Oyun ve oyunun gücüne inanan bireyler,
Çocuklarıyla iletişimini kuvvetlendirmek isteyen ebeveynler.
Bu eğitimi alan ve terapi vermek isteyen kişilerin ilgili alanlarda eğitim almış olması da ayrıca önemlidir. 

Oyun Terapisi Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur? 
Oyun Terapisi Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz: 

Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon), 
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı. 
Oyun Terapisi Eğitimi İçeriği
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir: 

Oyun Terapisi içerikleri, bu alanda uzmanlaşmanıza katkı sağlayacak özel içeriklerle planlanmaktadır. Bir çocuğun kalbine gidecek yol olan oyun hakkındaki bütün teknik noktaları, oyunlardaki davranış biçimlerinin nasıl yorumlanacağını ve daha pek çok detayı eğitimimiz sayesinde öğreneceksiniz. Durmayın ve eğitimimizi alın!

Oyun Terapisi Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir? 
Oyun Terapisi Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır. 

Psikoloji Eğitimleri - Üniversite Onaylı Sertifika
Oyun Terapisi Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir? 
Oyun Terapisi Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı Oyun Terapisi sertifikası sahibi olun! 

Oyun Terapisi Eğitimi Ne Kadar Sürer? 
Oyun Terapisi Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati 120 saat olarak planlanmıştır. 

Oyun Terapisi Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır? 
Oyun Terapisi Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz. 

Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Üstelik Gelişim Akademi Oyun Terapisi Eğitimi fiyatları da son derece makul seviyelerde olmasıyla eğitimi alma sürecinizi destekler. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın! 

Oyun Terapisi Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir? 
Bu eğitimi aldıktan sonra; 

Çocuğun hayatında oyunun yeri ve önemi,
Çocuk ve oyun arasındaki ilişki,
Çocuk psikolojisinde oyun,
Oyun terapisinin temel kuralları, 
Oyun terapisi çeşitleri,
Oyun terapistinin görevleri ve çalışma prensibi gibi konularda hakimiyet sağlayarak uzmanlaşacaksınız. 
Oyun Terapisi Eğitimi’nde Farkımız Nedir? 
Gelişim Akademi olarak Oyun Terapisi Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır: 

En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz. 
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz. 
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz. 
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz! 
Oyun Terapisi Eğitimi Sınavı
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.
Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,