MYK BELGESİ Gürsel Kâğıthane İstanbul

MYK BELGESİ Gürsel Kâğıthane İstanbul
Yayın Tarihi : 2020-12-06


MYK BELGESİ Gürsel Kâğıthane İstanbul

 

 
,

 

Bu meslekler ise şunlardır; Ahşap kalıpçı, alçı levha uygulayıcısı, alçı sıva uygulayıcısı, alüminyum kaynakçısı, asansör bakım ve onarımcısı, asansör montajcısı, baca kontrol personeli, bacacı, baca montaj personeli, betonarme demircisi, betoncu, boyama operatörü, çelik kaynakçısı, doğal gaz altyapı yapım kontrol personeli, doğal gaz çelik boru kaynakçısı, doğal gaz işletme bakım operatörü, duvarcı, elektrik dağıtımı operatörü, elektrik pano montajcısı, endüstriyel boru montajcısı, inşaat boyacısı, inşaat işçisi, iplik eğirme operatörü, iskele kurulum elemanı, kaynak operatörü, işletme elektrik bakımcısı, köprülü vinç operatörü, liman kuru yük operasyon elemanı, liman operasyon planlamacısı.

 

Bunların dışında makine bakımcı, makine montajcısı, metal kesimci, metal levha işleme tezgah işçisi, metal sac işlemeci, ön iplik operatörü, ön terbiye operatörü, otomotiv boya onarımcısı, otomotiv boyacısı, otomotiv elektrikçisi, otomotiv gövde onarımcısı, otomotiv kaportacısı, otomotiv montajcısı, otomotiv ön düzencisi, otomotiv saç ve gövde kaynakçısı, panel kalıpçı, plastik enjeksiyon üretim elemanı, plastik kaynakçısı, plastik profil üretim operatörü, plastik şişirme film üretim operatörü, röle görevlisi, seramik karo kaplamacısı, sıvacı, tornacı, tren makinisti, tünel kalıpçı, orman üretim işçisi, orman yetiştirme ve bakım işçisi, gibi oldukça hayati tehlike barındıran ve yapılması için gerçekten detaylı bir eğitimden geçilmesi gereken mesleklerdir. Bizim firmamızın dört dörtlük bir eğitimi sayesinde tüm zorlu işlerin altından kusursuz bir şekilde kalkabilirsiniz.

 

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK)

 

Mesleki yeterlilik standartları günümüzdeki meslekler için oldukça gerekli ve önemli bir ölçüttür. Bu sebepten dolayı özellikle bazı mesleklerde bu yeterliliği barındırmak zorunludur. Türkiye’de özellikle personellerde yeterlilik çok aranan bir kriterdir. Fakat mesleki yeterlilik sitemini uygulayanlar çok azdır. Mesleki yeterlilik sisteminin temelinde mesleklerin tanımlanması ve belli başlı standartların, niteliklerin oluşturulması yer almaktadır.

 

Mesleki Yeterlilik Kurumu, Bazı kuruluşları belgelendirme için yetkilendirmiştir. Bu kuruluşların, Mesleki Yeterlilik Kurumunun meslek standartlarına uygun olarak personelleri yetiştirmesi gerekmektedir. Mesleki yeterlilik de işçilerin işlerini başarılı şekilde yerine getirmeleri açısından çok gerekli ve önemlidir. Yetkilendirilmiş kuruluşlar tarafından doğru şekilde alınan eğitim ile mesleki yeterlilik Belge sorunsuz bir şekilde edinilebilir