Montessori Eğitimi

Montessori eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Maria Montessori kimdir?
Montessori Eğitimi nedir?
Montessori Eğitimi nasıl yapılır?
Montessori Eğitimi yöntemleri nelerdir?
Çocukları tanıma
Montessori Eğitimi’nin gelişim evrelerini
Montessori eğitiminin çocuklar üzerindeki etkisini öğreneceksiniz. 
Montessori Eğitimi Nedir?
Montessori Eğitimi Sertifikası Eğitimi, Maria Montessori tarafından geliştirilen çocukların gelişimi göz önünde bulundurulan bir çeşit eğitim yöntemidir. 1870 yılında doğup 1952 yılında hayatını kaybeden, italya’nın ilk kadın doktoru olan değerli bilim insanı Maria Montessori, 1907 yılında yaptığı araştırma sonucu çocukların nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadıklarını tespit edip gözlemlerine dayanarak farklı bir eğitim yöntemi geliştirmiştir. Geliştirdiği eğitim yöntemi çocukların kişisel gelişimine, öğrenme sürelerine, ilgi gösterdikleri alanlara ve karakter özelliklerine bağlı olarak oluşturduğu bu pedagoji, insanlar tarafından oldukça ilgi gören ve kanıtlanmış başarılı bir eğitim şekli olmuştur. 

Montessori Eğitimi, Montessori Eğitimi binalarında görev alarak çocuklara yardım etmek isteyen bireyler için oluşturmuş, temel olarak pedagojik bir eğitimdir. Montessori Eğitimi’ne katılım sağlayarak çocuklar için iyi bir gelecek inşa eden bir öğretmen olabilirsiniz. Montessori Uzmanlık Eğitimi sonrası çocukları çok daha iyi anlayarak ilerleyebileceksiniz. Siz de Montessori Sertifikası sahibi olmak için eğitimimizi alın ve fırsatları kaçırmayın!

Montessori Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?
Pek çok kişinin aklında Montesorri Eğitimi Sertifikası kimler alabilir, sorusu oluşmaktadır. Montessori Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:

Çocuk gelişimi öğretmenleri
Psikologlar
Doktorlar
Aile danışmanları
Anasınıfı öğretmenleri
Okul öncesi eğitimi öğretmenleri
Sosyal hizmet uzmanları
Özel eğitim uzmanları
Psikolojik danışmanlar
Montessori Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Montessori Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:

Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı.
Montessori Eğitimi İçeriği
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:

Montessori’nin tanımı ve anlamı
Montessori’nin bütün gelişim evreleri
Montessori eğitimi ve sistemin tanımlanması konusu
Montessori’nin uygulama alanları hakkında genel bilgiler
Montessori’nin ortaya çıkışı, geçmişi ve bugünü
Pozitif düşünce, disiplinli davranış biçimi ve duyu alanı içinde bulunan kavramlar
Montessori etkinlikleri ve çocuklar üzerinde yarattığı etkiler
Montessori’nin uygulama yöntemleri ve detayları
Montessori Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Montessori Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır.

Psikoloji Eğitimleri - Üniversite Onaylı Sertifika
Montessori Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Montessori Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!

Montessori Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Montessori Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati yönetmeliğe ve kişilerin öğrenme hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 

Montessori Eğitimi Belgesi Nasıl Alınır?
Montessori Eğitimi Belgesi nasıl alınır, sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Eğitim sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz.

Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!

Montessori Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;

Montessori Eğitimi binalarında görev alabilmek için gerekli sertifika ve belgelere sahip olacaksınız.
Kendi Montessori Eğitimi binanızı açmak için gerekli belgeler.
Maria Montessori hakkında daha çok bilgi sahibi bir birey.
Maria Montessori Eğitiminin uygulanmasına hakim olup pedagoji alanında gelişeceksiniz. 
Montessori Eğitiminin çocuklar üzerindeki etkisini kavrayacaksınız. . 
Montessori Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Montessori Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:

En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz.
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Montessori Eğitimi Sınavı
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor. Siz de eğitiminizi tamamlayarak sertifikanıza kolaylıkla sahip olabilirsiniz!
Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,