Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası

Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası

Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Obje etüdü ve renklendirmesini,
Tasarım İlkelerini,
Takının gelişim tarihini,
Takıdaki detaylı işlemelerin nasıl yapılacağını,
Örme ve düğümlü takıların oluşturulma şeklini,
Cilalamanın nasıl yapılacağını,
Alaşım metalleri ve kimyasallarını,
Müşteriye hizmetin nasıl yapılacağını,
Geometrik çizimlerin yapımını,
Takı üretim süreçlerini,
Takıların dokusunu,
Değerli madenlerin ham maddeleri ve nasıl şekil verileceğini öğreneceksiniz. 
Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi Nedir?
Evlenirken ya da nişanlanırken çiftler yüzüklerini takılarını kuyumculardan temin eder. Ya da kıyafetleriyle uyum içerisinde olması için görünüş olarak hoş ve estetik görünen takıların teminatını kuyumculardan yaparlar. Kuyumculuk, günümüzde oldukça fazla ilgi gören ve fazla kazanç sağlayan bir meslek olduğu için iş bulma imkanları da oldukça yüksektir. Bu nedenle de bir meslek olarak tercih edilmesi hâlinde güzel getirileri olabilmektedir. 

Yeraltı çarşılarında ya da çarşı içinde kuyumcu dükkanlarıyla oldukça sık karşılaşırız. İnsanların dikkatini her zaman çok fazla çeken ışıl ışıl vitrinler bazen kuyumcunun kendi özel tasarımlarıyla bazen de fabrika üretimi takılarla donatılmıştır. Kendisini bu alanda geliştirip yaptığı işler de profesyonelleşmek isteyen bireyler için Kuyumculuk Eğitimi doğru bir eğitim tercihi olacaktır. Aldığınız Kuyumculuk Eğitimiyle kendi özel dükkanınızı açmak için gerekli olan sertifikayı, belgeyi elde ettikten sonra, dükkanınızda özel tasarım yaparak belki de dünyaca ünlü bir markaya sahip olabilirsiniz. Durmayın ve siz de Kuyumculuk Sertifikası alarak mesleğinize sahip olun!

Bu alanda ilerleme kaydedebilmek ve Kuyumculuk Ustalık Belgesi ve Kuyumculuk Kalfalık Belgesi sahibi olabilmek için de ilgili eğitimlerimizi alabilirsiniz. 

Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?
Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:

Takı üreticileri
Takı tasarımcıları
Özel tasarımcılar
Takı tasarımı bölümünden mezun olmuş kişiler
Kuyumculuk yapmak isteyen kişiler
Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:

Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı.
Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi İçeriği
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:

Tarihsel ve kültürel takılar
Stilizasyon ve deformasyon
Takıda detay çizimler
Zincir çizimi
Açık – koyu ve ışık – gölge
Nokta ve çizgi
Renk
Üç boyutlu takı formları
Kilit yapımı
Broş, rozet çizimi ve yapımı
Rodajlama
Yarı mamul
Kuyumculuktan sipariş
Görünüş çıkarma
Strüktür
Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır.


Gelişim Akademi - Online Eğitim
Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!

Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati kişinin ilerleme hızına, kendini geliştirme hızına ve programı tamamlama hızına göre değişiklik gösterebilir.

Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi Nasıl Alınır?
Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz.

Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!

Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitim ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;

Kuyumcu dükkanı açmak için gerekli donanımlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
Şekillendirmek için gerekli materyallerin neler olduğunu öğreneceksiniz.
Takı tasarımı bölümünden mezun olmuş kişiler kuyumcu dükkanı açmak için gerekli bilgilere sahip olacak. 
Kendisini bu alanda geliştirmek isteyen kişiler kendisini gelistiirme imkanı edinecek.
Kendi dükkanlarını açan katılımcılarımız kendi özel tasarımlarını sergileme fırsatını yakalayacaklar. 
Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:

En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz.
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Kuyumculuk Eğitimi Sertifikası Eğitimi Sınavı
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.
Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,