Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimi

Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimi

Hızlı Okuma Sertifikası eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Hızlı okuma nedir?
Hızlı okuma teknikleri nelerdir ?
Hızlı okumanın faydaları nelerdir?
Sosyal hayatta hızlı okumanın yeri
İş hayatında hızlı okumanın yeri
Okul hayatında hızlı okumanın yeri
Konsantrasyon ve hızlı okuma arasındaki ilişki
Konsantrasyon arttırıcı unsurlar
Hızlı okuma ve göz arasındaki ilişki
Zihin gücü ve hızlı okuma
Hızlı Okuma Eğitimi Nedir?
Hızlı okuma eğitmenliği eğitimi, özellikle çocuk yaşlardan başlayarak her yaş grubunun katılım sağlayabileceği kişinin sadece okuma hızını değil bunun yanı sıra; düşünce, bilinç yönetimini yapmayı; hafıza ve zekayı etkin ve etkili bir biçimde kullanmayı; okuma yetkinliğini ; algı kapasitesini artırmayı; okuduğu şeyleri eksiksiz ve efektif bir şekilde anlamayı; konsantrasyon ve dikkat toplamanın önemini ve bunların gerçekleştirilme yöntemlerini, uygulamalarını; göz çevikliğinin kazanılmasını, bakış alanının genişletilmesi ve hızlandırılması, aynı zamanda hızlı okuma nedir? Hızlı okumanın hayatımızdaki önemi ve faydaları nelerdir? , hızlı okuma ve bilinç arasındaki ilişki nedir?, kimler hızlı okuma yapabilir? gibi konuların alanında yetkin ve uzman kişiler tarafından çeşitli uygulama ve teoriler eşliğinde anlatıldığı bir eğitimdir.

Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?
Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:

Her yaştan çocuklar
Üniversite öğrencileri
Lise öğrencileri
Çeşitli sınavlara hazırlanan kişiler
Kendini hızlı ve etkili okuma alanında geliştirmek isteyen bireyler
Avukatlar
Hukuk mezunları ve öğrencileri
Psikologlar
Psikoloji mezunları ve öğrencileri
Sosyologlar
Sosyoloji mezunları ve öğrencileri
Hızlı Okuma Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Hızlı okuma Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:

Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı. 
Hızlı Okuma Eğitimi İçeriği
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:

Hızlı okuma eğitimi ; sizde mevcut okuma hızınızı ve anlama oranınızı minimum 3 kat artırabilirsiniz. Aynı zamanda; Sınavlarda normal okuma hızı ile okumanıza oranla 25-30 dakikalık bir zaman kazanırsınız. Özellikle zorlandığınız paragraf sorularında en kısa zaman içerisinde %100 doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Farkındalığınızın arttığını fark edebilirsiniz. 

Okuduğunuz metinleri daha iyi bir şekilde anlayacak ve uzun zaman hafızanızda tutabileceksiniz. Bilgiyi analiz etme ve yorumlama konusundaki yeteneğiniz gelişir. Okuma faaliyeti sıkıcı olmaktan çıkar, daha kolay ve keyifli bir hale gelir. Karar verme konusunda ve anlamada hızlanırsınız ve yeteneğiniz artar. Beynin fotoğrafik hafıza yeteneğini geliştirerek unutma sorununu aza indirger. Okul yaşamınız içerisinde ve profesyonel iş hayatınızda beyninizi kullanma kapasitenizi artırır, belleğinizi geliştirir ve unutma sorununu azaltır. 

Hızlı Okumanın Programdaki Yeri; Hızlı Okuma Çalışmalarının içeriği, Hızlı Okuma Eğitiminin Katkıları, Hızlı Okuma Teknikleri Etkinlik Örnekleri, Gözün Aktif Görme Alanını Genişletme Etkinlikleri, Gözün Aktif Kavrama Alanını Genişletme Çalışmaları, Zihnin Tamamlama Özelliğiyle Okuma Çalışmaları, Anlama Düzeyinin Tespiti, Okuma Hızını ve Anlama Oranını Etkileyen Faktörler ,Seslendirerek Okuma, Kelimeleri Teker Teker Okuma, Ayrıntılara Takılarak Geri Dönüşler Yapma, Konsantrasyon Eksikliği.

Hızlı Okuma Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Hızlı Okuma Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır.

Gelişim Akademi - Online Eğitim
Hızlı Okuma Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Hızlı Okuma Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!

Hızlı Okuma Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Hızlı Okuma Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati 120 saat olarak planlanmıştır. 

Hızlı Okuma Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?
Hızlı Okuma Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. 

Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz. Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın! 

Hızlı Okuma Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;

Hızlı okuma tekniklerini öğrenebilir,
Hızlı okumanın amacını anlayabilir,
Hızlı okuma nediri öğrenebilir,
Hızlı okumanın faydalarını öğrenebilir,
Konsantrasyon ve hızlı okuma arasındaki ilişkiyi kavrayabilir,
Hızlı okuma ve bilinç kontrolü arasındaki ilişki kurabilir,
Kimler hızlı okuma yapabilirsiniz.
Hızlı Okuma Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Hızlı Okuma Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır: 

En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz. 
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz. 
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz. 
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Hızlı Okuma Eğitimi Sınavı 
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.
Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,