Hijyen eğitimi

Hijyen eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Hijyen nedir?
Hijyen ve temizlik
Zorunlu hijyen nedir?
Hijyen ve sağlık arasındaki ilişki nedir?
Hijyen esnasında kullanılabilecek ürünler ve araç gereçler nelerdir?
İş hayatında hijyenin yeri nedir?
Okulda hijyenin yeri nedir?
Hijyen yönetmeliği nedir?
Hijyen yönetmeliğine uyması gereken iş alanları nelerdir?
Hijyen Eğitimi Nedir?
Hijyen eğitimi, aslında yaş fark etmeksizin herkes tarafından alınması gereken hayatımızın temelinde yaşamsal fonksiyonlarımızı etkileyen ve sağlığımız açısından büyük önem arz eden bir eğitimdir. fakat daha çok sağlık kurum ve kuruluşlarında, gıda sektöründe üretim ve perakende alanında faaliyet gösterenler tarafından, çeşitli yemek ve restoran işinde çalışanlar tarafından, kaplıca, hamam, sauna, spa, kuaför, güzellik merkezi, otel, pansiyon, misafirhane, dövme atölyeleri gibi hizmet veren işyerlerinde çalışacak olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Hijyen eğitiminde temel hijyen konuları dışında; hijyenin alt balıkları, kullanım yerleri, hijyen esnasında kullanılacak araç, gereç ve malzeme bilgisi hakkında, hijyenin sağlıkla ilişkisi, hijyen yönetmeliği nedir ve nerelerde geçerlidir?; gibi bir çok konuda bilgi verilmektedir.

Hijyen Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?  
Hijyen Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:

Otel, misafirhane, pansiyon gibi yerlerde çalışanlar
Kuaförler
Güzellik merkezi sahibi ve çalışanları
Restoran, kafe, yemek üzerine kurulan iş yerlerinde
Gıda üretim, lojistik ve perakende şirketinde çalışanlar
İnsan tüketimine sunulan suların üretim ve lojistik bölümlerinde çalışanlar
Sağlık alanında hizmet veren muayenehaneler ve hastaneler
Dövme ve piercing atölyeleri
Anaokulu ve kreşlerde çalışanlar
Hijyen Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Hijyen Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:

Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı. 
Hijyen Eğitimi İçeriği  
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:

Kişisel hijyen, Kişisel Temizlik, İşyerlerinde Hijyenin Önemi, İşyeri ortamlarının temizliği, Dezenfeksiyon, İşyerlerinde kullanılan alet ve ekipmanların temizliği, Risk Gruplarına Göre Gıdalar, Gıda Güvenliği, Gıdaların muhafaza koşulları, Gıda Kaynaklı Hastalıklar, Mutfak Kuralları, Zehirlenmeler, Bulaşıcı hastalıklar, Mikroorganizmalar. Bunun yanı sıra genel hijyen tanımı ve temel hijyen prensipleri, hijyende ihtiyaç duyulan çeşitli araç gereç ve malzemeler, sağlıkta hijyenin önemi ve yer nedir ?, temizlik ve hijyen arasındaki farklar?, pandemi döneminde hijyen, hijyen yönetmeliği nedir ve kimleri kapsar ?, hijyen ve temizlik arasındaki farklar nelerdir ?, hijyenin hayatımızdaki yeri ve önemi gibi birçok çeşitli konuya değinilmektedir.

Hijyen Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Hijyen Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır.

Hijyen Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Hijyen Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!

Gelişim Akademi - Online Eğitim
Hijyen Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Hijyen Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati 8 saat olarak planlanmıştır.  

Hijyen Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?  
Hijyen Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz.  

Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!

Hijyen Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;

Temel hijyen ve prensipleri
Hijyenin önemi
Hijyenin hayatımızdaki yeri
Zorunlu hijyen
İş hayatında hijyen
İş hayatındaki ve sosyal hayattaki hijyenin farkı 
Okul hayatında hijyen
Hijyen yönetmeliği
Hijyen yönetmeliğini kapsayan iş kolları
Pandemi sonrası değişen hijyen hükümleri
Hijyen ve hastalıklar
Hijyen ve bakteriler
Hijyen için kullanılabilecek araç gereçler
Hijyen Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Hijyen Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:

En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz. 
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz.
Hijyen Eğitimi Sınavı  
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.
Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,