Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi

Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi

Hasta Ve Yaşlı Bakımı eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:

Hasta bakımı nedir ?
Hasta taburcu etme süreci
Hasta taburcu etme çeşitleri
Hastalarda günlük aktivite ve egzersiz
Hasta beslenmesi
Hasta ve çalışan güvenliği
Hasta ile iletişim
Meslek etiği
Hasta bakım hijyeni
Hasta Ve Yaşlı Bakım Eğitimi Nedir?
Belirli yaşa gelmiş bireylerin rahatsızlıkları sonucu kendi yaşamsal fonksiyonlarını yerine getirmekte zorlandıkları dönemde onlara yardımcı olmak, egzersiz düzeni oluşturmak, beslenme düzeni oluşturmak ve bunları uygulamaya koymak, bunun yanı sıra sadece fiziksel işleri için yardım değil aynı zamanda yalnız kalma korkusu yaşayan hastalara psikolojik olarak da destek nasıl olunur? Hastaya nasıl yaklaşılır nasıl iletişim kurulur?, hasta yakınları ve ailesiyle nasıl iletişim kurulur? Gibi soruların cevap bulduğu bir eğitimdir. Aynı zamanda sağlık kurum ve kuruluşlarındaki hijyen şartları nedir?, nasıl sağlanır ?, gibi sorulara da yanıt veren, hayatını, kariyerini hasta bakım üzerine çeşitli sağlık kurumlarında ve özel bakım yerlerinde ilerletmeyi düşünen bireylerin tercih ettiği bir eğitimdir.

Hasta Ve Yaşlı Bakımı Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?
Hasta Ve Yaşlı Bakımı Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:

Bu eğitimde yer alabilmek için; herhangi bir diploma veya eğitim koşulu yoktur.
Türkiye ve dünya üzerinde dileyen herkes eğitime katılım sağlayabilir.
Yabancı uyruklu bireyler eğitime katılım sağlayabilir.
Hasta Ve Yaşlı Bakımı Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Hasta Ve Yaşlı Bakımı Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:

Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı.
Hasta Ve Yaşlı Bakımı Eğitimi İçeriği
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:

Hasta taburculuk süreci ve çeşitleri, Hastalarda günlük aktivite ve egzersiz, Hastalarda beslenme düzeni ve çeşitleri, Hastalara psikolojik destek sağlamanın önemi, Temel tıp prensipleri, Acil durum uygulamaları, Hasta ve çalışan güvenliği, Hasta bakımı, Sağlık kurumlarında hijyen, Sağlık kurumlarında iletişim, Hasta ile iletişim, Terminal dönemde yaşlı bakımı, Zor insanlarla doğru iletişim, Tıbbi dokümasyon, Meslek etiği, Sağlık kurumlarında sosyoloji, Hemşirelikte iletişim gibi konulara değinilmektedir.

Hasta Ve Yaşlı Bakımı Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır.

Hasta Ve Yaşlı Bakımı Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Hasta Ve Yaşlı Bakımı Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!

Hasta Ve Yaşlı Bakımı Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Hasta Ve Yaşlı Bakımı Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati 560 saat olarak planlanmıştır.

Gelişim Akademi - Online Eğitim
Hasta Ve Yaşlı Bakım Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?
Hasta Ve Yaşlı Bakım Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kayıt olup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız bekleniyor. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz.

Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!

Hasta Ve Yaşlı Bakım Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;

Hasta bakımı nedir ve nasıl yapılır ?
Hasta bakıcının görevleri nelerdir ?
Hasta taburcu etme süreci ve çeşitleri nelerdir ?
Hastalarda günlük aktivite ve egzersiz
Hastalarda beslenme düzeni
Hasta ve çalışan güvenliği
Hijyen nedir
Hasta hijyeninin önemi nedir
Sağlık kurum ve kuruluşlarında hijyen
Hasta bakım hijyeni
Meslek etiği
Hastalarda psikolojik desteğin önemi
Hastalarda psikolojik destek nasıl sağlanır
Hasta ile iletişim
Hasta Ve Yaşlı Bakımı Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Hasta Ve Yaşlı Bakımı Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:

En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz.
7/24 eğitim içeriklerine ulaşma imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Hasta Ve Yaşlı Bakımı Eğitimi Sınavı
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.
Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,