Hasta Kayıt Kabul Ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi

Hasta Kayıt Kabul Ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi

Hasta Kayıt Kabul Ve Tıbbi Sekreterlik eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Tıbbi sekreterlik nedir ?
Tıbbi sekreterin görevleri nelerdir ?
Tıbbi sekreterlik çeşitleri
Hasta dosyası arşivi nedir
Dosya arşivinin önemi
Dosya arşivi nasıl oluşturulur ?
Temel tıp terimleri
Tıbbi arşivleme
Hasta ile doğru iletişim nasıl olmalıdır ?
Hasta hizmetleri nelerdir ?
Hasta işlemleri nelerdir ?
Randevu ve hasta kabulü
İstatistik oluşturma ve okuma
Hasta Kayıt Kabul Ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi Nedir?
Hasta Kayıt Kabul ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi, çeşitli sağlık kurum ve kuruluşlarında, hastanelerde, özel doktor muayenehanelerinde çalışmayı düşünen kişiler için; hastane veya muayenehane işleyişini öğrenebilecekleri, çeşitli dosyalama işlemlerini ve aralarındaki farkları, arşiv oluşturmayı oluşturulan arşivin düzenlenmesini, tıbbi sekreterliği tanımını ve çeşitlerini ve aynı zamanda görevlerini öğrenebilecekleri,  hasta işlemleri nelerdir?, hasta hizmetleri nelerdir?, hastalarla doğru ve etkili iletişim nasıl kurulur?, randevu ve hasta kabulü nasıl yapılmalıdır?,  gelen veya başvuran hastalara daha kolay yardımcı olmak amacıyla temel tıp prensiplerinin öğretilmesini amaçlayan; alanında kendini geliştirmiş ve uzmanlaşmış kişiler tarafından eğitim verilmektedir. Aynı zamanda  bu eğitim sonunda sağlık alanında kariyer hedefi düzenleyen ve seçen bireyler tarafından tercih edilmektedir.

Hasta Kayıt Kabul Ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi’ne Kimler Katılabilir? 
Hasta Kayıt Kabul ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:

Sağlık kurumlarında çalışan ve çalışmayı düşünenler
Lise mezunları
Hasta yönlendirme, danışma, kayıt, hekim asistanlığı gibi görevler yapan
Tıbbi sekreterlik yapan veya yapmayı düşünen
Kendini sekreterlik alanında geliştirmek isteyen ve bu yolda kariyer yolu izlemek isteyenler
Sağlık yönetimi mezunları ve öğrencileri
Hasta Kayıt Kabul Ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Hasta Kayıt Kabul ve Tıbbi Sekreterlik Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz.

Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon), 
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı. 
Hasta Kayıt Kabul Ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi İçeriği 
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:

Tıbbi sekreterlerin tüm tıbbi dokümanların çeşitlerini, kullanım alanlarını ve dokümanlar hakkındaki yasal düzenlemeleri bilmeleri, hastane arşivinin oluşturulması ve düzenlenmesi için gerekli olan bilgi ve becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir. Tıbbi sekreterlik ve hizmetleri, Tıbbi sekreterlik görevleri, özellikleri ve türleri ,Tıbbi dokümanların temel özellikleri ,Hasta dosyaları ,Dosya saklama yöntemleri ,Hastalıkların uluslararası dokümantasyon sistemi (ICD Kodlaması) ,Tıbbi terminoloji ,Tıbbi arşivleme ,Hasta ile doğru iletişim, sağlıkta iletişim ,Hasta işlemleri ve hasta hizmetler, Problem çözme, randevu ve hasta kabulü ,Sağlıkta istatistik 

Hasta Kayıt Kabul Ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Hasta Kayıt Kabul ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır. 

Gelişim Akademi - Online Eğitim
Hasta Kayıt Kabul ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Hasta Kayıt Kabul ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!

Hasta Kayıt Kabul ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Hasta Kayıt Kabul Ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati 560 saat olarak planlanmıştır. 

Hasta Kayıt Kabul ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır? 
Hasta Kayıt Kabul ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kayıt olup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız bekleniyor. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz. 

Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!

Hasta Kayıt Kabul ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;

Tıbbi sekreterlik görev tanımı
Tıbbi sekreterlik çeşitleri
Dosya arşivi nedir ve nasıl oluşturulur ?
Randevu ve hasta kabulü
Hasta ile doğru iletişim kurma
Hasta Kayıt Kabul ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Hasta Kayıt Kabul ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:

En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz. 
7/24 eğitim içeriklerine ulaşma imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Hasta Kayıt Kabul ve Tıbbi Sekreterlik Eğitimi Sınavı 
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.
Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,