Güzellik Uzmanlığı Eğitimi

Güzellik Uzmanlığı Eğitimi

Güzellik Uzmanlığı eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Güzellik uzmanlığının teorik koşulları nelerdir?
Cilt bakımında yapılması ve yapılmaması gerekenler nelerdir?
Epilasyon yöntem ve koşulları nelerdir?
Vücut yapısı nasıldır ve şekillendirme nasıl olur?
Masaj yöntem ve koşulları nelerdir?
Kaş ve kirpik bakımı nasıl yapılır?
Güzellik Uzmanlığı Eğitimi Nedir?
Güzellik uzmanlığı profesyonel bir iş tecrübesi gerektirdiği için her olmak isteyenin sektöre giremediği hatta maalesef ki büyük uğraş ve çabalarının boşa çıkabildiği bir meslektir. Çünkü almak istediği hizmeti ve verdiği ücreti riske atmak istemeyen,  karşılığını fazlasıyla almayı talep eden kişiler her zaman daha uzman ve profesyonel kişilerle çalışmak, onlardan hizmet almak istemektedir. Tüm bu isteklerin karşılanması için profesyonelliğe adım atmadan önce belirli bir süre çalışması gereken kişiler de mesleğe kabul alıp hemen pratikte çalışmaya başlayamayıp, güzellik merkezleri tarafından teorik bilgi birikimi şartına takılı kalabilmektedir. Tüm bu pürüzlerin giderilmesi ve güzellik eğitimi almak isteyen, güzellik uzmanı kariyeri hedefleyen kişiler için oluşturulmuş olan Güzellik Uzmanlığı Eğitimi online olarak verilmekte ve böylelikle bu alanda mutlaka öğrenilmesi gerekilen konularda tüm teorik bilgiler öğretilmektedir. Peki, güzellik uzmanlığı eğitimine kimler katılabilir?

Güzellik Uzmanlığı Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?
Güzellik Uzmanlığı Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:

Güzellik ve bakıma ilgisi olan kişilerin,
Kuaförlerin, 
Estetisyenlerin,
Güzellik uzmanlığı eğitimine katılım sağlaması mümkündür.  

Güzellik Uzmanlığı Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Güzellik Uzmanlığı Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:

Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı.
Güzellik Uzmanlığı Eğitimi İçeriği
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:

Teorik güzellik uzmanlığı eğitim şartları
Cilt yapısının tanımlanması ve farklılıkların gözden geçirilmesi
Cilt bakımı için temel uygulama yöntemleri
Cilt bakımında medikal ürünlerin kullanılması
Cilt bakımında kozmetik ürünlerin kullanılması
Fitoterapi ve benzer bitkisel çözümlerin cilt bakımına faydaları
Epilasyon yöntemleri ve uygulama şartları
Vücut fit yapısı oluşturma, vücut bakımı ve zayıflama yöntemleri
Masaj yöntem ve teknik uygulamaları
Kaş ve kirpik bakımı çalışmaları
En temel makyaj tekniklerinin uygulanması ve insanlar için faydaları
Güzellik Uzmanlığı Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Güzellik Uzmanlığı Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır.

Güzellik Uzmanlığı Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Güzellik Uzmanlığı Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı güzellik uzmanlığı sertifikası sahibi olun!  

Gelişim Akademi - Online Eğitim
Güzellik Uzmanlığı Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Güzellik Uzmanlığı Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim asenkron olduğu için planlamış olan bir eğitim saati bulunmamaktadır. Güzelliği uzmanlığı eğitim süresi kişiden kişiye göre değişim gösterdiği için bu durum göz önünde bulundurulmalıdır. 

Güzellik Uzmanlığı Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?
Güzellik Uzmanlığı Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz.

Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın! Online güzellik uzmanlığı sertifikası sahibi olun!

Güzellik Uzmanlığı Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;

Bakım konularında üst düzey bilgiler edineceksiniz.
Masaj konusunda nitelikli bilgiler edineceksiniz.
Bu gibi yerlerde de çalışma fırsatı bulabileceksiniz:

Güzellik ve Estetik Merkezleri
Özel Hastanelerde Dermatoloji bölümleri
Özel Klinikler, güzellik ve bakım merkezleri
SPA Merkezlerinde
Güzellik Salonları
Cilt Bakım merkez ve güzellik salonları
Turizm tesislerinde
Güzellik Uzmanlığı Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Güzellik Uzmanlığı Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:

En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz.
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Güzellik Uzmanlığı Eğitimi Sınavı
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan güzellik uzmanlığı eğitimi sınav soruları için katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor
Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,