Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi

Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi

Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi

 
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Bütün besinler hakkındaki bilgiler.
Yemek yapma teknikleri
Yemek yapmanın püf noktaları
Yemeklerin içinde bulunan malzemeleri
Daha lezzetli bir yemek için nelere ihtiyaç duyulur?
Yemek pişirirken yapılan yanlışlar
Her yemeğin doğru yapımı ve püf noktaları
Yemek sunumu
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi Nedir?
Gastronomi, her türlü yemek hakkında bilgi sahibi olunmasına denir. Yemek bilimi olarak da adlandırılır. Bireyin her türlü yemeğin yapımı ve bütün ülke mutfaklarının hakkında en detaylı şekilde bilgi sahibi olması için verilen eğitime Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi denir. Yemek yemek, beslenmek her insanın yaptığı bir tür fizyolojik ihtiyaçtır. Yediğimiz yemeklerin kalitesi sağlığımız açısından oldukça önem taşır. Bozulmuş, küflenmiş ya da tarihi geçmiş her besin zehirlenme tehlikesi taşır.
 
Aynı zamanda lezzet açısından da oldukça tatsızdır. Yemek üretilip satılan her restoranda yemeklerin kalitesi, sunumu, görsel güzelliği ve lezzeti çok büyük önem taşır. Restoran müşterinin beğenisini kazanırsa bir çok kişi tarafından sevilip beğenilen bir restoranın kazanç oranı büyük ölçüde artar. Böylelikle restoran ün kazanıp daha çok kişi tarafından beğenilip tercih edilerek restoranın büyümesine katkı sağlar. Aşçıların ne kadar iyi iş çıkardığı, yemeği lezzetli yapıp görsel güzellik sağladığı restoranın beğeni sayısını arttırmakta en büyük ve en önemli faktörlerden biridir.
 
Bir restoranda, büfe de ya da kafe de çalışmak isteyen bireylere Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi vererek daha profesyonel, daha bilgili ve daha iyi iş çıkarabilmelerine yardımcı oluyoruz. Ya da insanların özel aşçısı olabilmeleri için gerekli bütün eğitimleri bireylere Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi vasıtasıyla veriyoruz. Bu eğitime katılım sağlayarak insanların daha iyi, daha kaliteli ve daha lezzetli ürünler sunabilmek için besinler hakkındaki her şeyi öğrenerek, aşçı olma fırsatları var. Eğitimi başarıyla tamamlayan herkes istediği yerde istediği kişiye ya da restorana hizmet verme olanağı var. Hizmet vermek istemeyen kursiyerlerin kendi özel iş yerlerini açabilmeleri için gerekli sertifikayı sağlıyoruz. Peki, gastronomi uzmanlığı eğitimine kimler katılabilir?
 
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi’ne Kimler Katılabilir? 
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi’ne bu alana ilgi duyan kişilerin katılım sağlaması mümkündür. İsteyen herkes gastronomi uzmanlığı eğitimine katılabilir. Ancak aşağıda belirtilen gruplara mensup kişilerin katılım sağlaması daha fazla önerilmektedir :
 
Gastronomi ve mutfak sanatları bölümünden mezun olup kendisini bu alanda geliştirmek isteyen kişilerin.
Kendisini geliştirmek isteyen aşçıların.
Kendisini geliştirmek isteyen şeflerin.
Özel aşçılık yapan kişilerin.
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Gastronomi Uzmanlığı Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:
 
Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı.
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi İçeriği
Gastronomi Uzmanlığı eğitim içeriği pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:
 
Uluslararası özel çorbaların yapımı.
Türk mutfağına özgü dolma ve sarmaların yapımları.
Makarna yapımı.
Baklagiller yemekleri
Türk mutfağına özgü et ve sakatat yemekleri
Türk mutfağına özgü sebze yemekleri
Türk mutfağına özgü çorbalar
Yeni yemek reçeteleri
Salat ve salata sosları
Soslar
Deniz ürünleri
Et yemekleri ve et yemeklerinin hazırlanması
Patates garnitürleri
İşletme açma süreçleri
Sebze garnitürleri
Temel mutfak organizasyonu
Isı yönetimi ve pişirme teknikleri
Soğutma ve dondurma
Su yağ ve ışın yardımı ile pişirme
Kuru ısı ile pişirme
Fırın ile pişirme
Buharda pişirme
Deniz mahsulleri pişirme ve sunum teknikleri
Sandviç çeşitleri
Salata çeşitler
Modern pişirme türleri
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır.
 
Gelişim Akademi - Online Eğitim
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!
 
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu eğitim için planlamış olan Gastronomi Uzmanlığı eğitim saati 120 saat olarak belirlenmiştir. Peki, Gastronomi Uzmanlığı sertifikası nasıl alınır?
 
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz.
 
Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!
 
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;
 
Gastronomi Uzmanlığı Sertifikası Eğitimini aldıktan sonra iş yeri açmak için gerekli sertifikalar.
Yemek firmalarında çalışmaları için gerekli eğitimi almış olan bireyler
Kendisini geliştirmek isteyen kişilerin eğitimli, gelişmiş ve bilgili kişiler olarak hayatlarına devam etmesi.
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:
 
En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz.
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi Sınavı
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor. Gastronomi Uzmanlığı Eğitimi sınav soruları ise online müfredattan çıkmaktadır.Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,