Fotoğrafçılık Eğitimi

Fotoğrafçılık Eğitimi

 
Fotoğrafçılık Eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Fotoğraf çekerken yapılan yanlışlar.
Fotoğraf çekimlerinde kullanılan teknikler nelerdir?
Fotoğrafçılığın kullanıldığı alanlar nelerdir?
Doğru fotoğraf çekimi nasıl yapılır?
Profesyonel fotoğraf makinesinin nasıl kullanılacağını.
Fotoğraf çekimine göre hangi makineye ihtiyaç duyulduğunu.
Stüdyoya göre kullanılacak fotograf makinesinin seçimi.
Fotoğraf makinesi ayarları
Fotoğrafta temel ışık
Ekipmanların ve makinelerin bakımı.
Fotoğrafçılık Eğitimi Nedir?
Fotoğraf günümüzde kameralarla yapılan çağımıza uygun iş alanlarında ihtiyaç duyulan bir çekim türüdür. Geçmişten bu güne fotoğrafçılık oldukça gelişmiştir. Eskiden yapılan fotoğraf çekimlerinde fotoğraflar siyah beyaz, kalitesiz ve  görüntü kalitesi oldukça düşüktü. Şimdiki çekimlerde kullanılan fotoğraf makineleri geliştirilip daha iyi bir görüntü kalitesi sağlayarak çekimlerin daha kaliteli daha profesyonel olmasını sağlamıştır.
 
Fotoğraf sanatını geliştiren 12 usta sanatçılar; Alfred Stieglitz, Paul Strand, Man Ray, Ansel Adams, Richard Avedon, Diane Arbus, Cindy Sherman, Robert Mapplethorpe, Nan Goldin, Jeff Wall, Andreas Gurksy ve John Goto. Bu ustalar zamanlarında fotoğrafçılığı ileri düzeye taşıyarak yeni bir çağın başlangıcını oluşturmuşlardır. Zamanımızda yapılan bir çok iş dijital alemle bağlantılı olduğu için çekimlerin ne kadar profesyonel ve kaliteli olduğu çok önemlidir. Bu işi yapacak kişilerin iyi bir eğitim almış olmaları ve kendilerini olabildiğince geliştirmeleri gerekir.
 
Fotoğraf çekimi için kullanılacak alanın koşulları, fotoğrafın kalitesini çok büyük ölçüde etkiler. Gerekli eğitimi almış alanında kendisini geliştirmiş kişilerin koşullar her ne olursa olsun ortaya kaliteli sonuçlar çıkarabilmesi gerekir. Alanında profesyonel fotoğrafçılar olmak için Fotoğrafçılık Sertifikası Eğitimi almaları gereklidir. İşini başarılı yapan her çalışan alanında iyi yerlere gelip yükselme fırsatını yakalar. İş bulmakta zorlanmayacağınız bir meslek olup aynı zamanda oldukça keyiflide bir meslektir. Fotoğrafçılık eğitiminden sonra alacağınız belgeyle kendi fotoğraf stüdyonuzu açabilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz şekilde fotoğrafçılık eğitimi verebilirsiniz.
 
Fotoğrafçılık Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?
Fotoğrafçılık Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:
 
Kendisini geliştirmek isteyen fotoğraf editörleri.
Kendisini geliştirmek isteyen fotoğrafçılar.
Dijital mağazaları için ürün çekimi yapmayı isteyen kişiler.
Grafik ve web tasarımcılar.
Moda, turizm ve pazarlama firmaları.
Reklam ve pazarlama uzmanları.
Fotoğrafçılık Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Online Fotoğrafçılık Eğitimi internet üzerinden sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:
 
Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı.
Fotoğrafçılık Eğitimi İçeriği
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:
 
SLR ve DSLR görünümlü fotoğraf makineleri
Aynasız dijital fotoğraf makinelerinin kullanımı
Fotoğrafta ışık, beyaz ayarı gibi önemli kavramlar
Farklı çekim tekniklerini.
Fotoğrafta kompozisyon yaratmayı
Sabit objeleri fotoğraflama
Yardımcı araç gereçler
Alan derinliği uygulama
Netleme Sistemi
White balance
Mirrorless dijital fotoğraf makineleri
Fotoğrafçılık Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Fotoğrafçılık Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır.
 
Gelişim Akademi - Online Eğitim
Fotoğrafçılık Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Fotoğrafçılık Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman fotoğrafçılık eğitmeni  tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!
 
Fotoğrafçılık Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Fotoğrafçılık Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati 80 saat olarak planlanmıştır.
 
Fotoğrafçılık Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?
Fotoğrafçılık Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz.
 
Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünür Fotoğrafçılık sertifikası gibi nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!
 
Fotoğrafçılık Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;
 
Enstitü onaylı eğitim sertifikasına sahip olacaksınız,
Üniversite onaylı eğitim sertifikası edineceksiniz,
Fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gereken nüanslara hakim olacaksınız.
Kendisini geliştirmiş bir fotoğrafçı olma yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız,
Fotoğrafçılık hakkında genel bilgilere hakim olacaksınız,
Fotoğraf makinelerinin çeşitleri ve türleri hakkında bilgi edineceksiniz,
Fotoğraf çekim türlerini öğreneceksiniz,
Fotoğraf çekerken yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında bilgi sahibi olacaksınız,
Alanında profesyonel bir fotoğrafçı olacaksınız.
Fotoğrafçılık Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Fotoğrafçılık Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:
 
En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz.
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Fotoğrafçılık Eğitimi Sınavı
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,