Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi

Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi

Evlilik Öncesi Danışmanlık eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Evlilik öncesinde birbirinizi nasıl daha iyi tanıyabileceğinizi öğrenecek ve daha iyi tanıyacaksınız
Evlilikle ilgili beklentilerin gerçeklere indirgeyecek veya gerçek beklentiler oluşturacaksınız
Daha etkili bir iletişim kurmak için gerekli olan metotları
Olası sorunlarla başa çıkma yöntemlerini
Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi Nedir?
Evlilik öncesi danışmanlık eğitimi diğer eğitimlerimiz gibi online olarak verilmektedir. Bu eğitim sonucunda Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi Sertifikası alabilirsiniz. Eğitim süreciniz boyunca evlilik hayatına hazırlanmanız ile ilgili her konuya değinilecek ve öğrenmeniz sağlanacaktır. Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitiminiz sonrasında evlilik düşüncesi ve telaşı içerisinde olan çiftler büyük yol kat edebilmektedirler. Tüm eğitim sürecini eksiksiz tamamlayan kişiler bir Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi sertifikası sahibi olabilirken, ilişkilerindeki pürüzleri ve yaşamak istemedikleri anlaşmazlıkları çözebilir veya ortadan tamamen kaldırabilirler. Tüm bunlar sayesinde Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi sertifikasının faydaları anlatmakla bitmiyorken çiftler için artık bu eğitim paha biçilemez olabilmektedir. Çiftlerin artık yaşamlarının, düşüncelerinin ve davranışlarının tamamen değiştiği gözlemlenebilmektedir.

Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?
Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu durumlardaki çiftlerin veya kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:

Evlilik hayatına hazırlanmak isteyenler
Ailede karar verme ile ilgili tereddütleri bulunanlar
Birbirini daha iyi tanımak isteyen çiftler
Etkili iletişim yollarını bilmek isteyen çiftler
Sorunlarla başa çıkma yöntemlerini bilmek isteyen çiftler
Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:

Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı.
Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi İçeriği
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:

Kişisel Bakım
Aile yapısı hakkında bilgi toplamak Aile Yapısı
Aile olmanın gereğini kavramak Aile Olmak
Aile olmanın gereğini kavramak Ailede Karar Verme
Aile planlaması yöntemleri hakkında bilgi toplamak Aile Planlaması Yöntemleri
Ailenin kaynaklarını planlamak Aile Kaynakları
Bilinçli alışveriş yapmak Ailede Alışveriş
Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır.

Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!

Psikoloji Eğitimleri - Üniversite Onaylı Sertifika
Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati x (buraya sitedeki bilgilere dayanarak eğitimin kaç saat sürdüğü yazılacak) olarak planlanmıştır.

Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?
Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz.

Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!

Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra evlilik öncesinde olduğunuz partnerinizle;

Evlilik hayatına daha hazır olacaksınız
Birbirinizi daha iyi tanıyacaksınız
Evlilikle ilgili düşünce ve beklentilerinizi daha gerçekçi bir zeminde belirleyeceksiniz
Etkili iletişimin nasıl kurulacağını öğreneceksiniz
Muhtemel sorunlarla nasıl başa çıkabileceğinizi öğreneceksiniz
Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:

  En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
  Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz.
  7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
  E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi Sınavı
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.
Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,