Dil ve konuşma terapisi eğitimi

Dil ve konuşma terapisi eğitimi

Dil ve konuşma terapisi eğitimi ile şunları öğreneceksiniz: 
Dil ve konuşmanın hayatımızdaki yeri 
Dil ve konuşma terapisi nedir? 
Psikolojide dil ve konuşma terapisinin yeri 
Konuşma bozukluğu nedir? 
Konuşma bozukluğunun sebepleri nelerdir? 
Dil ve konuşma bozukluğu belirtileri nelerdir? 
Dil ve konuşma bozukluğu türleri nelerdir? 
Dil ve konuşma bozukluğunda tedavi süreci 
Dil ve konuşma bozukluğu terapisinin faydaları nelerdir? 
Sosyal çevre ve ailenin konuşma bozukluğundaki rolü nedir? 
Dil ve Konuşma Terapisi Eğitimi Nedir?
Dil ve konuşma terapisi eğitimi, özellikle küçük yaşlardaki çocuklarda yaşanılan travmatik bir olaydan kaynaklı, konuşma organlarının yapı bozukluklarından, merkezi sinir sistemindeki bozukluklardan, nörolojik bozukluklardan, bilişsel bozukluklardan kaynaklı konuşma bozukluklarının yaşanması bununla birlikte öz güven, algılama geriliği, yorumlayamama durumu yaşayan çocukların ilerdeki hayatlarında olumsuzluklar yaşamaması adına çeşitli dil ve konuşma bozuklukları belirtilerinin; kekeleme, yanlış ses söyleme, anlaşılmaz seviyede hızlı konuşma, ses veya heceleri yutarak konuşulması gibi konuların aynı zamanda, apraksi, kekemelik, ses bozukluğu gibi dil ve konuşma bozukluğu türlerinin anlatıldığı ve bu rahatsızlıkların iyileşme sürecinde yapılabileceklerin ve tedavi yöntemlerinin alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından anlatıldığı bir eğitimdir. 

Dil ve Konuşma Terapisi Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?  
Dil ve konuşma terapisi Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır: 

Psikiyatristler 
Tıp öğrencileri 
Psikologlar 
Psikoloji öğrencileri 
Dil ve konuşma bölümü mezunları 
Dil ve konuşma bölümü öğrencileri 
Çocuk gelişimi uzmanları 
Çocuk gelişimi okuyan öğrenciler 
Anaokulu ve kreş öğretmenleri 
Okul öncesi bölümü okuyan öğrenciler 
Dil ve Konuşma Terapisi Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur? 
Dil ve konuşma terapisi Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz: 

Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi, 
Aktif bir internet bağlantısı.  
Dil ve Konuşma Terapisi Eğitimi İçeriği  
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir: 

Dil ve konuşma bozuklukları eğitimi Çocukların iletişim becerilerini kısıtlayan bu sorunların erken teşhisi ve tedavisiyle çocukların yaşam kalitelerini artırmak mümkün hale gelebilmektedir. Çocuklarımızın sosyal ilişkilerini, akademik başarılarını ve duygusal gelişimlerini olumsuz etkilemektedir.  

Dil ve konuşma bozuklukları eğitimi ile dil ve konuşma bozukluğu teşhisini koyabilen, terapi ile tedavisi mümkün çocuklarımızın rehabilitasyonunu sağlayan ve dil ve konuşma bozukluklarının önlenmesi için çalışma yapabilecek ya da nöroloji temelli sorunlarda uzman doktoruna yönlendirebilen dil ve konuşma terapistlerin sürecini kolaylaştırmak adına bu alandaki farkındalığı artırmayı hedeflemekteyiz. 

Dil ve Konuşma bozukluğunu terapi ile tedavi etmek mümkündür. Terapi ile kişinin ses kalitesinin arttırılması, kelimelerin anlaşılır bir şekilde çıkarılması amaçlanır. Konuşma bozukluğunu tedavi ederken dil egzersizleri, dudak egzersizleri, yanak ve çene egzersizleri yapılarak konuşma bozukluğunun giderilmesi sağlanabilir. 

Dil ve konuşma bozuklukları olan bireylerin öğrenme, arkadaşlık kurma ve kendine güven konularında problem yaşama ihtimalleri yüksektir. Bireylerin normal işitme, yorumlama ve konuşma yapabilmelerine yardımcı olmak ve dil ve konuşma terapisti unvanı ile bu alanda kariyer yapmak isteyenler eğitime katılabilir ve sertifika sahibi olabilirler. 

Dil ve konuşma terapisi Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir? 
Dil ve konuşma terapisi Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır.  

Psikoloji Eğitimleri - Üniversite Onaylı Sertifika
Dil ve konuşma terapisi Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir? 
Dil ve konuşma terapisi Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun! 

Dil ve konuşma terapisi Eğitimi Ne Kadar Sürer? 
Dil ve konuşma terapisi Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati 120 saat olarak planlanmıştır.  

Dil ve Konuşma Terapisi Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?  
Dil ve konuşma terapisi Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz.  

Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın! 

Dil ve Konuşma Terapisi Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir? 
Bu eğitimi aldıktan sonra; 

Dil ve konuşma terapisi nedir? 
Dil ve konuşma terapisinin önemi 
Çocuklarda konuşma bozukluğu nedir ve etkileri nelerdir ? 
Konuşma bozukluğu belirtileri 
Konuşma bozukluğu tedavi süreci 
Dil ve konuşma terapisinin faydaları 
Dil ve Konuşma Terapisi Eğitimi’nde Farkımız Nedir? 
Gelişim Akademi olarak Dil ve Konuşma Terapisi Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır: 

En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz. 
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz.  
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkânı sunuyoruz. 
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz! 
Dil ve Konuşma Terapisi Eğitimi Sınavı  
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.
Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,