Cinsel Terapi Eğitimi

Cinsel Terapi Eğitimi ile ilgili şunları öğreneceksiniz:
Cinsel isteğin derecesi ne olmalıdır?
Cinsel birleşmeye mani olabilecek herhangi bir fiziksel probleminiz var mı ?
Disparoni (ağrılı cinsel birleşme) sonuçları ne olabilir?
Sağlıklı cinsel yaşamı engelleyecek kronik rahatsızlıkları nelerdir?
Toplumda cinsellik algısının doğru ve yanlış tarafları nelerdir?
Mastürbasyon ve orgazm doğru uygulanma şekilleri nelerdir?
Erkeklerde ve kadınlarda cinsellik farklılıkları nelerdir? sorularının yanıtlarını ve çok daha fazlasını öğreneceksiniz. 
Cinsel Terapi Eğitimi Eğitimi Nedir?
Cinsel terapi, her insanın hayatında bulunan cinselliğin içeriğiyle alakalı sorunları olan birey ya da çiftlere uygulanan, sağlam yapılandırılmış terapi şeklidir. Cinsel terapi, kişilere çeşitli cinsel problemlerin çözümünde yardımcı olur. Kişi kaygı ve endişelerini tümden açık bir şekilde ifade edebilmeyi, hem kendisinin hem de partnerinin cinsel ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilmeyi ve anlatabilmeyi  öğrenir.

Cinsellikle ilgili problemlerin, kaygı bozukluğu veya psikiyatrik hastalıklara , kronik bedensel hastalıklara, kullanılan ilaçlar gibi dahili nedenlere de bağlı olabileceğinin bilincinde ve kapsamlı bir tıbbi değerlendirme, problemin ne olduğunun anlaşılmasında ve mevcut durum için en iyi tedavi ya da tedavi kombinasyonun ne olacağının belirlenmesinde gereklidir.

Doğal ve sağlıklı olarak kabul edilen cinsel yaşam şekli ‘Tatmin edici cinsellik’ olarak adlandırılır . İlişkideki  iyi halin devamını sağlama amacıyla verilen bu eğitimde , çiftlerin fiziksel yakınlığı ve duygusal olarak yakınlığının da sürdürülmesi beklenir.  

Cinsel terapi uzmanı seksüel disfonksiyonun (uyuşmama) kaynağını  öncelikle taraflarca  kabul edilmesinin sağlanması ile ilgili bilgi edindikten sonra tarafların farkındalığıyla ilgilenir. 

İşte bütün bu yöntemlerin ve sorunlara getirilen çözümlemelerin kaynağı cinsel terapi uzmanlarıdır. Siz de cinsel terapi uzmanı olmak için Cinsel Terapi Eğitimi’mizi alabilirsiniz! Eğitim sonunda hem Cinsel Terapi Eğitimi Sertifikası edinecek hem de Cinsel Terapi Uzmanı nasıl olunur sorunuza yanıt bulacaksınız!

Cinsel Terapi Eğitimi’ne Kimler Katılabilir? 
Cinsel Terapi Eğitimini kimler alabilir sorusunu cevaplandıralım. Cinsel Terapi Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:

Cinsel terapi eğitimi; cinsel bozukluklar yaşayanlar , cinsel kimlik karmaşasına girmiş olanlar, cinsel yönelim hakkında bilgi edinmek isteyenler , parafililer , cinsel istismara uğramış veya cinsel işlev bozuklukları yaşayan hastaların sorunları ve tedavisi alanında cinsel terapist olarak çalışacak kişiler için uygun bir eğitimdir. 
Bunun yanında bu konuda bilgilendirme yapması gerekecek sağlık personellerinin ve psikiyatri ve psikolog gibi ruh sağlığı profesyonellerinin  alabileceği özel bir eğitimdir.
Aynı zamanda da Çocuk gelişim uzmanları , hemşireler ve PDR uzmanları da bu konuda eğitime katılabilirler. 
Cinsel Terapi Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Cinsel Terapi Eğitimi online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:

Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı. 
Cinsel Terapi Eğitimi İçeriği
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:

Bu eğitim içeriği bütün yöntem ve donanımları barındıracak şekilde, özel olarak hazırlanmıştır. Alanında uzman eğitmenimizin sunumu ile verilmekte olan eğitimimizde cinsel alandaki bütün sorunları ve çözümlemelerini öğrenebileceksiniz. Ayrıca terapi sürecinin nasıl yönetilmesi gerektiğini, nasıl cinsel terapi uygulanacağını ve daha pek çok faydalı bilgiyi eğitim içeriklerinde bulmanız mümkün olacak. Cinsel Terapi Eğitimi nereden alınır sorusuna yanıt getiren Gelişim Akademi ile bu alandaki uzmanlaşma sürecinizi eğitimimizi alarak tamamlayabileceksiniz. Durmayın ve siz de özel içerikleri ile Cinsel Terapi Eğitimi’mizi alarak Cinsel Terapi Sertifikası sahibi olun!

Cinsel Terapi Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Cinsel Terapi Eğitimi , Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır. Bütün bu sürece bağlı olarak Cinsel Terapi Eğitimi ücretleri de haliyle merak edilmektedir. Online olarak verilen eğitimimizde bir kez ücret ödeyerek eğitimlerinize ömür boyu sahip olabileceksiniz! Durmayın ve siz de eğitimimizden faydalanın!

Psikoloji Eğitimleri - Üniversite Onaylı Sertifika
Cinsel Terapi Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!

Cinsel Terapi Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Cinsel Terapi Eğitimi , eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati 100 saat olarak öngörülmüştür. 

Cinsel Terapi Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır? 
Cinsel Terapi Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz. 

Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!

Cinsel Terapi Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;

Toplumda cinsellik algısı hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
Cinsel fizyoloji ve anatomi hakkında donanıma erişeceksiniz.
Cinsel hazlar ve durumlar noktasında yetkinleşeceksiniz.
Erkeklerde ve kadınlarda cinselliğin farklılıkları öğreneceksiniz.
Cinsel yanlış inançlar konusunda bilgi sahibi olacak ve nasıl müdahale edebileceğinizi kavrayacaksınız. 
Cinsel anlamda nasıl terapi verilmesi gerektiğini ve ilgili teknikleri öğreneceksiniz. 
Bu eğitim alındıktan sonra profesyonel olarak çalışabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Cinsel Terapi Eğitim’i nedir? sorusu başta olmak üzere çeşitli bireysel sorunlarınıza  ya da hastalarınızın sorunlarına, eğitimde kazanacağınız donanımla odaklanabilir ve çözüm üretebilirsiniz.

Cinsel Terapi Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Cinsel Terapi Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:

En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz. 
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Cinsel Terapi Eğitimi Sınavı 
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.
Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,