Beslenme Koçluğu Eğitimi

Beslenme Koçluğu Eğitimi

Beslenme Koçluğu Eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Beslenme koçluğu nasıl yapılır?
Nasıl sağlıklı yaşanır?
Nasıl doğru beslenilir?
Ne tarz ürünler zararlıdır?
Hangi besin nasıl tüketilir?
Nasıl beslenme koçu olunur?
Bu eğitimden nasıl yararlanılabilinir?
Kimler beslenme koçluğu yapar?
Kimler bu eğitimi almalıdır?
Beslenme koçluğu eğitimi nedir?
Sağlıksız beslenme
Sağlıklı beslenme
Beslenmeye yönelik hastalıklar
Kişilerin beslenirken yaptığı yanlışlar
Doğru beslenme şekli
Beslenme Koçluğu Eğitimi Nedir?
Beslenme Koçluğu online olarak verilen birçok eğitimden bir tanesi olarak öne çıkmaktadır. Sağlıklı, dengeli ve yeterli bir şekilde nasıl besleneceğimizi öğrenmenizde yardımcı olan kişilere Sağlıklı Beslenme koçu adı verilmektedir. Beslenirken bazı şeyleri ne kadar yanlış yaptığımızı bu eğitim sayesinde görmek mümkündür.

Aynı zamanda Beslenme Koçluğu Eğitimini alarak, kendi sertifikanızı kazanıp siz de eğitim koçlarından biri olabilirsiniz. Bu eğitimler sayesinde birey daha sağlıklı daha zinde ve dinç olabilmekte ve aynı zamanda danışmanlık yaparak pek çok kişinin hayatına da dokunabilmektedir. Bu eğitim sonrasında sertifika almaya hak kazanan kişiler; sağlık merkezlerinde, kliniklerde ve spor salonlarında koçluk hizmeti verebilmektedir.

Beslenme Koçluğu Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?
Beslenme Koçluğu Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:

Diyetisyenler
Kişisel antrenörler
Sosyal hizmet uzmanları
Aile danışmanları
Doktorlar
Beslenme Koçluğu Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Beslenme Koçluğu Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:

Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı. 
Beslenme Koçluğu Eğitimi İçeriği
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:

Beslenme Koçluğu
Koçluk nedir?
Koç kimdir?
Koçluğun faydaları
Beslenme Koçluğu Sertifikası Koçlukta Etik İlkeler
Koçluk Görüşmeleri ve Koçluk Süreci
Beslenme İlkeleri
Beslenme Koçluğu Danışmanlığı Besin Öğeleri
Besin Grupları
Enerji İhtiyacı ve Enerji Hesaplamaları
Metabolizma
Hormonlar
Enzimler
Öğün Planlama
Menü Planlama
Beslenme Modelleri
Yaş Gruplarına göre beslenme
Özel Durumlarda ve Hastalıklarda Beslenme
Beslenme Bozuklukları
Sağlıklı beslenme ve Fiziksel Aktivite
Gıda Güvenliği ve Hijyen
Beslenme Koçluğu Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Beslenme Koçluğu Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır.  Sizler de Beslenme Koçluğu dersleri konusunda araştırma yapabilir ve derslere katılım gerçekleştirerek sertifika sahibi olmaya hak kazanabilirsiniz.

Gelişim Akademi - Online Eğitim
Beslenme Koçluğu Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Beslenme Koçluğu Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!

Beslenme Koçluğu Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Beslenme Koçluğu Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak sizler evden, okuldan ya da işyerinden eğitime katılım gerçekleştirerek kısa süre içerisinde Beslenme Koçluğu sertifikası sahibi olabilirsiniz. Beslenme Koçluğu eğitimi ne kadar sürer? Sorusu da kişiden kişiye göre değişim gösterdiği için bu süreci kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?
Beslenme Koçluğu Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz.

Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!

Beslenme Koçluğu Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;

Beslenme konusunda daha doğru bilgi edinebilirsiniz.
Doğru beslenme şeklini öğrenebilirsiniz.
Sağlıklı ve ilaçsız bir hayat nasıl sürdürülebilir öğrenebilirsiniz.
Beslenme Koçluğu Eğitimi vermek için sertifika sahibi olma şansını yakalayabilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Beslenme Koçluğu Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:

En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz.
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Beslenme Koçluğu Eğitimi Sınavı
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.
Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,