Bağımlılık Terapisi Eğitimi

Bağımlılık Terapisi Eğitimi

Bağımlılık  Terapisi eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Bağımlılık nedir ?
Madde nedir?
Madde bağımlılığı nedir?
Davranış bağımlılığı nedir?
Bağımlılık çeşitleri nelerdir?
Bağımlı bireylerin gösterdiği davranışlar nelerdir?
Bağımlılık tedavisinde ailenin rolü nedir?
Bağımlılık tedavisinde sosyal çevrenin rolü nedir?
Bağımlılık ve Psikoloji
Tıp’ta Bağımlılık
Bağımlılık durumunda başvurulabilecek kurum ve kuruluşlar nelerdir ?
Bağımlılığın fark edilmesi ve iyileşme sürecinin işleyişi nedir ve nasıl ilerlemelidir ?
Bağımlılık Eğitimi Nedir?
Bağımlılık Eğitimi, online olarak verilen eğitimlerden bir tanesidir. Bu eğitim ile Bağımlılık Eğitimi sertifikası alınabilmektedir. Eğitim süresi boyunca maddenin ne olduğu ve maddeye olan bağımlılığın başlangıç sürecinden, ilerleyişinden ve bireyler üzerindeki fiziksel ve psikolojik sonuçlarına; ne yapılmalı ?, nasıl ilerlenmeli ?, bireyler neden bağımlılık yaşarlar ve buna yönelirler?, bağımlılık durumunda başvurulabilecek kurum ve kuruluşlar nelerdir ?, ye varana kadar her türlü detay öğretilmektedir. Bu eğitim sonrasında, psikologlar, doktorlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet memurları, sosyologlar, hemşireler ve çocuk gelişim uzmanlarına mesleki gelişim sağlayabilmektedirler. Eğitim sürecinin eksiksiz tamamlanması durumunda sertifika sahibi olunabilmektedir ve bu alınan sertifika ile birlikte çeşitli klüpler veya yardım kuruluşlarında mentorlük yapılabilmektedir. Bağımlılık Eğitimi sertifikasının faydaları bu noktada saymakla bitmemekle beraber, kişilerin hem ruhsal hem de mesleki anlamda çalışmasına katkı sağlamaktadır.

Bağımlılık Terapisi Eğitimine Kimler Katılabilir?
Bağımlılık Terapisi Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:

Psikoloji mezunları ve öğrencileri
Tıp mezunları ve öğrencileri
Psikolojik danışmanlık mezunları ve öğrencileri
Sosyal hizmet mezunları ve öğrencileri
Sosyoloji mezunları ve öğrencileri
Çocuk gelişimi mezunları ve öğrencileri
Özel eğitim uzmanları
Dil ve konuşma terapistleri
Duyu bütünleme uzmanları
Sınıf öğretmenliği mezunları ve öğrencileri
Okul öncesi öğretmenliği mezunları ve öğrencileri
Hemşirelik bölümü mezunları ve öğrencileri
Bağımlılık Terapisi  Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Bağımlılık Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:

Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı,
Bağımlılık  Terapisi  Eğitimi İçeriği
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:

Bağımlılık nedir? Ve nasıl bağımlı olunur ?, Bağımlılık çeşitleri ve aralarındaki farklar nelerdir?, Bağımlı olan bireylerde sık görülen davranış biçimleri nelerdir?, Bağımlılığı tettikleyebilecek faktörler nelerdir ?, Bağımlı olan bireylerin sağlık ve eğitim alanındaki etkinlikleri nasıl ilerlemeli ve neler yapılmalı, bu bireyler bağımlılıklarından kurtulup eski sosyal hayat düzenlerine nasıl geri dönerler, iyileşme sürecinde yaşanabilecek şeyler ve nasıl bir yol izlenmesi gerektiği, Bağımlılık tedavisinde aile ve sosyal çevrenin rolü nedir ?, Bağımlılık durumunda başvurulabilecek kurum ve kuruluşlar nelerdir ?, hakkında bilgilendirme. Sivil toplum kuruluşu temsilcileri le aynı zamanda madde bağımlılarına temel düzeyde ve bağımlılık konularında bilgi ve beceri kazandırarak onları normal hayatlarına adapte etme süreci hakkında bilgilendirme.

Bağımlılık Terapisi Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Bağımlılık Terapisi Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır.

Online Bağımlılık  Terapisi Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!

Bağımlılık Terapisi  Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Bağımlılık  Terapisi Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan online Bağımlılık Terapisi eğitim saati 96 olarak planlanmıştır.

Bağımlılık Terapisi Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?
Bağımlılık Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz.

Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!

Psikoloji Eğitimleri - Üniversite Onaylı Sertifika
Bağımlılık Terapisi Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;

Bağımlı bireylerin tedavisinde insan gücünün ve desteğinin önemi
Bağımlılığın nedenleri ve sonuçları
Bağımlılığın fiziksel ve psikolojik sağlığa etkisi ve sonuçları
Maddesel ve davranışsal bağımlılığın farkları
Psikolojide bağımlılığın yeri ve önemi
Tıp’ta bağımlılığın yeri ve önemi
Bağımlılık durumunda başvurulabilecek kurum ve kuruluşlar
Bağımlılık çeşitleri
Bağımlılığın nedenleri ve tetikleyici özellikleri
Bağımlılık tedavisi
Bağımlılık  Terapisi Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Bağımlılık  Terapisi Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:

En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz.
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.
Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,