Aşçılık Ustalık Eğitimi

Aşçılık Ustalık Eğitimi

Aşçılık Ustalık Eğitimi

 
Aşçılık Ustalık eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Ustalık nedir?
Profesyonel mutfakta ustalığın yeri ve önemi
Ustalığın temel prensipleri
Profesyonel mutfak kuralları
Toplumumuzda ustalığın yeri ve önemi
Menü oluşturma
Menü finans planlaması
Doğru ürün seçimi ve kullanımı
Ustalık ve kalfalık arasındaki temel farklar
Aşçılık Ustalık Eğitimi Nedir?
Mutfak sanatları kültürümüzde geçmiş yıllardan beri var olan ve yıllar geçtikçe gelişen, gelişmeye de devam eden bir sanat alandır. Aşçılık ve Aşçı Ustalığı da bu sanatın sanatçıları rolündedir. Yemek ve aşçılık hem insanların fizyolojik gelişimleri, yaşamsal fonksiyonlarını devam ettirmek gibi konuları başta çekse de aynı zamanda duygusal ve psikolojik olarak da kişileri hazza ve doyuma ulaştırmaktadır. Birçok çeşitli yemek endüstrisine hizmet veren yer bulunmaktadır. Kafeler,restoranlar,yemek şirketleri bunlara örnek verilmektedir. Aşçılık ustalık da bu yemek endüstrisindeki alanların mihenk taşı niteliğindedir. Aşçılar sadece yemek yapmakla mükellef değillerdir. Profesyonel mutfağın işleyişi, istasyonların görev dağılımı, çeşitli reçeteler, etkili sunum teknikleri, doğru ürün seçimi, doğru tabaklama, menü oluşturma, oluşturulan menünün finansal planlaması gibi birçok sorumluluğa sahiptirler. Bu eğitimde de bu sorumluluklardan ve çeşitli teknik bilgi ve kurallar alanında yetkin kişiler tarafından verilmektedir.
 
Aşçılık Ustalık Eğitimi’ne Kimler Katılabilir? 
Aşçılık Ustalık Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:
 
Mutfak alanında kendini ilerletmek isteyenler
Profesyonel mutfakta kariyer hedefleyenler
Çeşitli ürünleri ve kullanım alanlarını öğrenmek isteyenler
Temel mutfak prensiplerini öğrenmek isteyenler
Aşçılık öğrencileri
Gastronomi öğrencileri
Aşçılık Ustalık Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Aşçılık Ustalık Eğitimi online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:
 
Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı. 
Aşçılık Ustalık Eğitimi İçeriği 
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:
 
Bir iş bulmak veya en kısa zamanda kendi işinizi kurmak istiyorsanız, günlük işçilerin ustalığını veya sertifikasını almalısınız. Ustalık sertifikası almak kolaydır, ancak resmi operasyonu tamamlamanız gerekir. Yasa tarafından belirlenen birçok meslekte faaliyet göstermek için bir ustalık sertifikası almanız gerekir. Gereksinimler ve uygulamalar için bazı koşullar için 2022 için mevcut koşullar gereklidir. Ustalık sertifikası almak için gerçekten çalışmalısınız veya doğrudan Ustalık Sertifikası sınavına girmelisiniz. Genellikle günlük işçilerin ustalığını veya sertifikasını almanın iki yolu vardır. Birincisi eğitime devam etmek, ikincisi doğrudan eğitim almadan alınır ve sınavlara girerek belgeler alınır. İlk seçenekte, sınavı mesleki eğitim merkezinde bir staj eğitimi aldı ve sınav 2-3 yıl sonunda alındı ve günlük işçi sertifikası alındı. Ardından, Ustalık Eğitimine (İleri Meslek) katılarak teorik kurslara katılmalıdır. Günlük işçi sertifikalarının verildiği tarihten itibaren 2 yıl boyunca ilgili bir meslekte çalıştıklarını belgeleyen insanlar, yani ustalık pratik uygulama incelemesine girerek bir ustalık sertifikası alabilirler. İkinci seçenekte, mesleki lise mezunları olan insanlar, herhangi bir eğitim olmadan ilgili zihniyette çalıştıklarını belgeleyerek ve doğrudan ilgili mesleklere girerek ustalık sertifikası alabilirsiniz.
 
Aşçılık Ustalık Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Aşçılık Ustalık Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır. 
 
Gelişim Akademi - Online Eğitim
Aşçılık Ustalık Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Aşçılık Ustalık Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!
 
Aşçılık Ustalık Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Aşçılık Ustalık Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati katılan bireylerin isteği doğrultusunda ilerlemek olarak planlanmıştır. 
 
Aşçılık Ustalık Belgesi Nasıl Alınır? 
Aşçılık Ustalık Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz. 
 
Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!
 
Aşçılık Ustalık Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;
 
Profesyonel mutfak kuralları
Temel mutfak prensipleri
Aşçılık ustalık nedir?
Aşçılık ustalık görevleri nelerdir?
Aşçılık ustalığın profesyonel mutfaktaki yeri ve önemi
Profesyonel mutfakta kullanılan araç gereçler
Temel kesim teknikleri
Temel pişirme teknikleri
Nasıl menü oluşturulur?
Menü finans planlaması nasıl yapılır?
Doğru ürün seçimi nasıl yapılmalıdır?
Ustalık ve kalfalık arasındaki temel farklar nelerdir?
Aşçılık Ustalık Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Aşçılık Ustalık Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:
 
En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz. 
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Aşçılık Ustalık Eğitimi Sınavı 
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,