Aşçılık Ustalık Belgesi

Aşçılık Ustalık Belgesi

Aşçılık Ustalık Belgesi

Aşçılık Ustalık eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Ustalık nedir?
Profesyonel mutfakta ustalığın yeri ve önemi
Ustalığın temel prensipleri
Profesyonel mutfak kuralları
Toplumumuzda ustalığın yeri ve önemi
Menü oluşturma
Menü finans planlaması
Doğru ürün seçimi ve kullanımı
Ustalık ve kalfalık arasındaki temel farklar
Aşçılık Ustalık Eğitimi Nedir?
Mutfak sanatları kültürümüzde geçmiş yıllardan beri var olan ve yıllar geçtikçe gelişen, gelişmeye de devam eden bir sanat alandır. Aşçılık ve Aşçı Ustalığı da bu sanatın sanatçıları rolündedir. Yemek ve aşçılık hem insanların fizyolojik gelişimleri, yaşamsal fonksiyonlarını devam ettirmek gibi konuları başta çekse de aynı zamanda duygusal ve psikolojik olarak da kişileri hazza ve doyuma ulaştırmaktadır. Birçok çeşitli yemek endüstrisine hizmet veren yer bulunmaktadır. Kafeler,restoranlar,yemek şirketleri bunlara örnek verilmektedir. Aşçılık ustalık da bu yemek endüstrisindeki alanların mihenk taşı niteliğindedir. Aşçılar sadece yemek yapmakla mükellef değillerdir. Profesyonel mutfağın işleyişi, istasyonların görev dağılımı, çeşitli reçeteler, etkili sunum teknikleri, doğru ürün seçimi, doğru tabaklama, menü oluşturma, oluşturulan menünün finansal planlaması gibi birçok sorumluluğa sahiptirler. Bu eğitimde de bu sorumluluklardan ve çeşitli teknik bilgi ve kurallar alanında yetkin kişiler tarafından verilmektedir.
 
Aşçılık Ustalık Eğitimi’ne Kimler Katılabilir? 
Aşçılık Ustalık Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:
 
Mutfak alanında kendini ilerletmek isteyenler
Profesyonel mutfakta kariyer hedefleyenler
Çeşitli ürünleri ve kullanım alanlarını öğrenmek isteyenler
Temel mutfak prensiplerini öğrenmek isteyenler
Aşçılık öğrencileri
Gastronomi öğrencileri
Aşçılık Ustalık Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Aşçılık Ustalık Eğitimi online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:
 
Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı. 
Aşçılık Ustalık Eğitimi İçeriği 
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:
 
Bir iş bulmak veya en kısa zamanda kendi işinizi kurmak istiyorsanız, günlük işçilerin ustalığını veya sertifikasını almalısınız. Ustalık sertifikası almak kolaydır, ancak resmi operasyonu tamamlamanız gerekir. Yasa tarafından belirlenen birçok meslekte faaliyet göstermek için bir ustalık sertifikası almanız gerekir. Gereksinimler ve uygulamalar için bazı koşullar için 2022 için mevcut koşullar gereklidir. Ustalık sertifikası almak için gerçekten çalışmalısınız veya doğrudan Ustalık Sertifikası sınavına girmelisiniz. Genellikle günlük işçilerin ustalığını veya sertifikasını almanın iki yolu vardır. Birincisi eğitime devam etmek, ikincisi doğrudan eğitim almadan alınır ve sınavlara girerek belgeler alınır. İlk seçenekte, sınavı mesleki eğitim merkezinde bir staj eğitimi aldı ve sınav 2-3 yıl sonunda alındı ve günlük işçi sertifikası alındı. Ardından, Ustalık Eğitimine (İleri Meslek) katılarak teorik kurslara katılmalıdır. Günlük işçi sertifikalarının verildiği tarihten itibaren 2 yıl boyunca ilgili bir meslekte çalıştıklarını belgeleyen insanlar, yani ustalık pratik uygulama incelemesine girerek bir ustalık sertifikası alabilirler. İkinci seçenekte, mesleki lise mezunları olan insanlar, herhangi bir eğitim olmadan ilgili zihniyette çalıştıklarını belgeleyerek ve doğrudan ilgili mesleklere girerek ustalık sertifikası alabilirsiniz.
 
Aşçılık Ustalık Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Aşçılık Ustalık Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır. 
 
Gelişim Akademi - Online Eğitim
Aşçılık Ustalık Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Aşçılık Ustalık Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!
 
Aşçılık Ustalık Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Aşçılık Ustalık Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati katılan bireylerin isteği doğrultusunda ilerlemek olarak planlanmıştır. 
 
Aşçılık Ustalık Belgesi Nasıl Alınır? 
Aşçılık Ustalık Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz. 
 
Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!
 
Aşçılık Ustalık Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;
 
Profesyonel mutfak kuralları
Temel mutfak prensipleri
Aşçılık ustalık nedir?
Aşçılık ustalık görevleri nelerdir?
Aşçılık ustalığın profesyonel mutfaktaki yeri ve önemi
Profesyonel mutfakta kullanılan araç gereçler
Temel kesim teknikleri
Temel pişirme teknikleri
Nasıl menü oluşturulur?
Menü finans planlaması nasıl yapılır?
Doğru ürün seçimi nasıl yapılmalıdır?
Ustalık ve kalfalık arasındaki temel farklar nelerdir?
Aşçılık Ustalık Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Aşçılık Ustalık Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:
 
En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz. 
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Aşçılık Ustalık Eğitimi Sınavı 
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.
 
Aşçılık Çıraklık Eğitimi
Gelişim Akademi olarak, aşçılığı bir tutku olarak gören ve gastronomi dünyasında kariyer yapmak isteyen herkese kapılarımızı açıyoruz. Aşçılık, lezzetin sırlarını keşfetmenin, mutfakta yaratıcılığın ve özgünlüğün birleştiği bir sanattır. Bu sanatın inceliklerini öğrenmek ve profesyonel bir aşçı olmak isteyen herkes için, çıraklık eğitim programlarımızla birlikte bu heyecan verici yolculuğa katılma fırsatı sunuyoruz.
 
Aşçılık çıraklık eğitimi, mutfak dünyasına adım atmak isteyen bireyler için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Gelişim Akademi’nin sunduğu eğitim programları, öğrencilere temel pişirme teknikleri, mutfak hijyeni, yemek sunumu ve menü planlaması gibi alanlarda kapsamlı bir eğitim sunar. Pratik çalışmalar ve teorik derslerle desteklenen programlarımız, öğrencilere gerçek mutfak deneyimi kazandırırken aynı zamanda sektördeki yenilikleri ve trendleri takip etmelerini sağlar.
 
Bizim için, aşçılık çıraklık eğitimi sadece bir meslek seçimi değil, aynı zamanda öğrencilerimizin tutkularını keşfetmeleri ve en iyi şekilde geliştirmeleri için bir fırsattır. Eğitim sürecimiz, öğrencilere bireysel ilgi göstererek onların potansiyellerini ortaya çıkarmayı ve kendi benzersiz aşçılık tarzlarını oluşturabilmelerini desteklemeyi amaçlar.
 
Gelişim Akademi olarak, sektördeki talepleri ve gereksinimleri yakından takip ediyor ve bu doğrultuda programlarımızı sürekli olarak güncelliyoruz. Böylece mezunlarımız, sektörde öncü konumları elde etmek için gerekli bilgi, beceri ve özgüvenle donanmış oluyorlar.
 
Aşçı Çıraklığı Belgesi Ne İşe Yarar?
Aşçı çıraklığı belgesi, aşçılık mesleğine adım atan ve bu alanda temel bilgi ve becerilere sahip olmak isteyen bireyler için önemli bir belgedir. Bu belge, aşçılık eğitimi sürecini tamamlayan ve belirli bir düzeyde bilgi ve yetenek kazanan kişilere verilir.
 
Aşçı çıraklığı belgesi birçok amaç için kullanılabilir:
 
Mesleki Geçerlilik: Belge, aşçılık mesleğine giriş için bir referans noktasıdır. Eğitim aldığınızı ve temel aşçılık becerilerine sahip olduğunuzu kanıtlar.
Kariyer Olanakları: Aşçı çıraklığı belgesi, iş arama sürecinde size avantaj sağlar. Restoranlar, oteller ve diğer yeme-içme işletmeleri genellikle belirli eğitim seviyelerine sahip adayları tercih eder.
Eğitim Deneyimi: Bu belge, aşçılık eğitimini tamamladığınızı ve belirli bir düzeyde mutfak deneyimine sahip olduğunuzu gösterir.
Profesyonel Gelişim: Aşçı çıraklığı belgesi, sürekli öğrenmeye ve kariyerinizde ilerlemeye yönelik bir başlangıç noktası olabilir. Daha ileri seviyelerdeki aşçılık eğitimleri veya sertifika programları için temel oluşturabilir.
Mutfak Becerileri ve Güvenilirlik: İşverenler, belirli bir eğitimden geçmiş ve belgelendirilmiş aşçı adaylarını genellikle daha güvenilir ve işlerine daha iyi hakim adaylar olarak görürler.
Bu belge, aşçılık kariyerinizdeki ilk adımı temsil eder ve sektörde yer edinmenize yardımcı olabilir. İşverenler, bu belgeye sahip adayları genellikle diğerlerine tercih edebilir çünkü bu belge, belirli bir eğitimi tamamladığınızı ve mesleğe adım attığınızı gösterir.
 
Gelişim Akademi - Online Eğitim
Aşcı Çırağı Ne İş Yapar?
Aşçı çırağı, aşçılık mesleğine yeni başlayan ve profesyonel bir aşçı olma yolunda eğitim alan kişidir. Aşçı çırağı, genellikle bir restoran, otel, kafe, yemekhane veya yemek servisi veren herhangi bir işletmede çalışabilir. Aşçı çırağı olarak görevler şunları içerebilir:
 
Hazırlık İşleri: Yiyecek ve içeceklerin hazırlanmasına yardımcı olur. Sebze doğrama, et hazırlama, malzemelerin ölçülmesi gibi temel hazırlık işlerini gerçekleştirebilir.
Pişirme ve Pişirme Süreçlerine Yardım: Yemeklerin pişirilmesinde ve sunumunda aşçılara yardımcı olur. Sıcaklık kontrolü, pişirme sürelerini takip etme ve diğer pişirme süreçleri için destek sağlar.
Mutfak Düzeni ve Temizliği: Mutfak düzenini korur ve temizlik işlerine yardımcı olur. Kullanılan mutfak ekipmanlarını temizler, düzenler ve hijyen standartlarını korur.
Menü Hazırlığına Destek: Menüler için gerekli malzemelerin hazırlanmasına katkıda bulunabilir. Yemeklerin sunumunda kullanılan malzemelerin hazırlığı ve düzenlenmesi konusunda destek sağlayabilir.
Ekip İşbirliği: Aşçı ekibinin bir parçası olarak çalışır ve diğer şeflerle ve yardımcı personelle işbirliği yapar. İşleri koordine eder ve mutfakta verimli bir şekilde çalışılmasına yardımcı olur.
Aşçı çırağı, temel mutfak becerilerini geliştirmek, mutfak hijyenine uyum sağlamak ve profesyonel bir mutfak ortamında çalışmanın dinamiklerini öğrenmek için deneyim kazandığı bir aşamadır. Bu süreçte, aşçı çırağı genellikle daha deneyimli şeflerden eğitim alır ve pratik becerilerini geliştirir. Bu deneyim, gelecekteki aşçılık kariyeri için sağlam bir temel oluşturur.
 
Aşçılık Çıraklık Eğitimini Kimler Alabilir?
Aşçılık çıraklık eğitimi, genellikle aşçılık mesleğine ilgi duyan ve bu alanda kariyer yapmayı hedefleyen herkes için açıktır. Eğitim almak isteyenlerin genellikle belirli bir yaş sınırının altında olmaları ve belirli bir eğitim seviyesine sahip olmaları gerekebilir. Genellikle aşağıdaki kişiler aşçılık çıraklık eğitimine katılabilir:
 
Okul Mezunları: Genellikle lise veya meslek okulu mezunları, aşçılık eğitimine başvurabilirler.
İlgili Alanlardan Geçiş Yapanlar: Yiyecek ve içecek sektöründe deneyimi veya ilgisi olan kişiler, aşçılık eğitimine geçiş yapabilirler.
Yeni Kariyer Hedefleyenler: Aşçılığı meslek olarak seçmek isteyen, ancak daha önce farklı bir alanda çalışmış kişiler de çıraklık eğitimine katılabilirler.
Yetenekli ve İlgi Gösteren Bireyler: Aşçılık mesleği için doğal bir yeteneği veya büyük bir ilgisi olan kişiler, çıraklık eğitimiyle bu yeteneklerini geliştirmek isteyebilirler.
Eğitim almak isteyenlerin bazı durumlarda belirli mutfak becerilerine veya bilgi seviyelerine sahip olmaları istenebilir, ancak çoğu program bu becerileri eğitim sürecinde öğretmeyi amaçlar.
 
Aşçı yardımcılığı sertifikası ile şunları öğreneceksiniz: 
Mutfaktaki hijyen ve çalışma kuralları nelerdir?
Mutfak malzemelerinin kullanımı ve doğru depolanması nasıldır?
Mutfak maliyetlerinin hesaplaması, göden geçirilmesi nasıl olur?
Menü planı nasıl yapılır?
Yemek sunum teknikleri nelerdir?
Gıda güvenliği yönetim sistemi (İSO 2200) nedir?
Modern sosların ve temel sosların yapımı için kullanılan farklı teknik uygulamalar nelerdir?
Balıkların hazırlanması ve pişirilmesi ile ilgili farklı tekniklerle uygulamalar nelerdir?
Kırmızı etin doğru kesimi ve pişirilmesi ile ilgili farklı tekniklerle uygulamalar nelerdir?
Kümes hayvanlarının kesimi ve pişirilmesi ile ilgili farklı tekniklerle uygulamalar nelerdir?
Sebze yemeklerinin hazırlığı ve pişirilmesi ile ilgili farklı tekniklerle uygulamalar nelerdir?
 Aşçı Yardımcılığı Eğitimi Nedir?
Aşçı yardımcılığı sertifikası online olarak verilen mesleki eğitimlerden bir tanesidir. Eğitim sonunda katılımcılar mutfaklarda aşçılar ile birlikte çalışmak için kullanabilecekleri aşçı yardımcılığı eğitim sertifikasını almaktadırlar. Eğitim sırasında katılımcılara, mutfağın temel kuralları ile ilgili her şey öğretilmektedir. Aşçı yardımcılığı eğitimi sonrasında ise kariyerinde aşçılık hedefi olan kişiler şef yardımcılığına kadar uzanan bu kariyer merdivenine ilk adımı atarak gelişimleri için büyük bir yol kat etmeye başlarlar. Eğitim sürecini eksiksiz tamamlayan katılımcılar aşçı yardımcılığı eğitim sertifikasına sahip olabilmekte ve sonucunda iş hayatına atılarak ciddi gelirler elde edebilmektedir. Aşçı yardımcılığı eğitim sertifikasının yararlarından biri de katılımcıların profesyonel iş hayatına adapteleri ve tutunabilmeleri için verdiği eğitim olmaktadır.
 
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. .Aşçılık Eğitimi’ne yemek ve mutfağın hayatımızın temel ögelerinden birisi olması nedeniyle ve aynı zamanda kendini mutfak alanında geliştirmek isteyen ve en ince ayrıntısına kadar öğrenmek isteyen herkesin katılım sağlaması mümkündür.
 
Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:
 
Yemek yapmayı seven kişiler
Aşçı olmak isteyenler
Mutfağa ilgisi olanlar
Aşçı yardımcılığı yapmak isteyenler
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:
 
Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı.
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır.
 
Gelişim Akademi - Online Eğitim
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı  aşçı yardımcısı sertifikası  sahibi olun!
 
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle isterseniz hızlı bir şekilde online Aşçı Yardımcılığı Eğitimi alabilir, isterseniz yavaş yavaş eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Bu kısımda ders zamanını ve eğitim sürecinin hızını ayarlamak tamamen size bırakılmıştır. Müsaitlik durumunuza göre eğitim sürecinizi planlayabilirsiniz.
 
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz.
 
Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!
 
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;
 
Gemilerde
Yatlarda
Restoranlarda
Yemek şirketlerinde çalışabilirsin.
Pek çok alanda çalışma fırsatı yakalayabilir ve profesyonel bir şekilde aşçı yardımcılığı yapabilirsiniz. Kariyerini bu şekilde sürdürmek isteyen ve plan yapan kişiler için en iyi aşçı yardımcılığı eğitimi Gelişim Akademi tarafından verilmektedir. Bu eğitim sonrasında aşçı yardımcılığı iş fırsatları artacak ve iş bulma olasılığınız yükselecektir. Sizler de eğitime katılarak ve aşçı yardımcılığı sınav sorularını çözerek sertifika sahibi olabilirsiniz.
 
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Aşçı Yardımcılığı Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:
 
En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz.
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi Sınavı
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor. Aşçı yardımcılığı sınav soruları müfredata uygun bir şekilde hazırlanmaktadır.
 
Aşçılık eğitimi ile şunları öğreneceksiniz: 
Mutfaktaki temel kurallar
Acil durumlarda ne yapılmalı?
Ürün ve malzeme bilgisi
Menü oluşturulması ve oluşturulan menünün finans planlaması
Tabak sunumunun önemi nedir ve nasıl sunum yapılır?
İyi ürün ve gıda güvenliğindeki yeri
Temel ve yenilikçi sos yapımının yöntemleri
Deniz ürünlerinin kesimi ve pişirme teknikleri
Kırmızı et ürünlerinin kesimi ve pişirme teknikleri
Kümes hayvanlarının kesimi ve pişirme teknikleri •Sebze yemeklerinin hazırlanması ve farklı pişirme teknikleri
Aşçılık Eğitimi Nedir?
Aşçılık Eğitimi, online veya offline olarak verilebilen eğitimlerden bir tanesidir. Bu eğitim ile Aşçılık sertifikası alınabilmektedir. Eğitim süresi boyunca mutfaktaki en temel kesim tekniklerinden en zorlu pişirme tekniklerine kadar her türlü detay öğretilmektedir. Bu eğitim sonrasında mezun olan öğrenciler artık birer aşçı haline gelmektedirler. Eğitim sürecinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması durumunda sertifika sahibi olunabilmekte ve sertifika ile eğitimini tamamlamış kişiler kendi işyerlerini açabilirler, gemilerde, yatlarda, restoranlarda ve yemek firmalarında aşçı olarak çalışabilirler. Aşçılık eğitiminin faydaları bu şekilde sıralanabilmektedir.  
 
Aşçılık Eğitimine Kimler Katılabilir?
Aşçılık Eğitimine dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Aşçılık Eğitimine yemek ve mutfağın hayatımızın temel ögelerinden birisi olması nedeniyle ve aynı zamanda kendini mutfak alanında geliştirmek isteyen ve en ince ayrıntısına kadar öğrenmek isteyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Bu nedenle Aşçılık eğitimine kimler katılabilir? sorusuna bu şekilde yanıt verilebilmektedir.
 
Aşçılık Eğitimine Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Aşçılık Eğitimi online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:
 
Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı.
Aşçılık Eğitimi İçeriği
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:
 
Hijyen, Sanitasyon ve Bakteriyoloji
Türk Mutfağına Giriş: Genel bilgiler, tarihçesi ve diğer bölge mutfaklarına etkisi
Deniz ürünlerinin temizlenmesi, pişirme teknikleri ve uygulamaları
Kırmızı et ürünlerinin temizlenmesi, pişirme teknikleri ve uygulamaları
Kümes hayvanlarının temizlenmesi, pişirme teknikleri ve uygulamaları
Sebzeler ve farklı pişirme teknikleri ve uygulamaları
Aşçılık Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Aşçılık Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır.
 
Aşçılık Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Aşçılık Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!
 
Aşçılık Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Aşçılık Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme, eğitimi tamamlama ve uygulama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlanmış olan eğitim saati 560 saat olarak planlanmıştır. Tüm derslere eksiksiz bir şekilde katılım gösteren kişiler 560 saatin sonunda gerçekleştirilecek olan Aşçılık Eğitimi sınavı ile sertifika sahibi olabilmektedir.
 
Gelişim Akademi - Online Eğitim
Aşçılık Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?
Aşçılık Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz.
 
Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!
 
Aşçılık Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir? 
Bu eğitimi aldıktan sonra mutfak sektöründe aşçı olarak çalışabileceğiniz gibi aynı zamanda sadece kendinizi geliştirmek adına bu eğitimi alıp kendi evinizde ve mutfağınızda eş, dost ve arkadaşlarınıza birbirinden lezzetli yemekleri öğrenip sunabilirsiniz. Çünkü bu eğitimde mutfağın en temelinden Aşçılık ve Aşçılık Eğitimi Nedir? Başta olmak üzere birçok farklı ürün ve pişirme tekniğini aynı zamanda doğru sunumu ve bunun yanında bunların finansal planlamasını da öğrenmiş olacaksınız.
 
Aşçılık Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Aşçılık Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:
 
En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz.
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Aşçılık Eğitimi Sınavı
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımız sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Aynı zamanda bu yapılan sınavda çıkan sorular modül ve derslerde verilen eğitimlerden çıkıyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar katılımcılarımızın adreslerine kargolanıyor. Sizler de Aşçılık Eğitimi ve avantajları konusunda kısa bir araştırma yaparak eğitimi almaya karar verebilirsiniz.
 Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,