Aşçılık Eğitimi 120 Saat

Aşçılık Eğitimi 120 Saat

Aşçılık Eğitimi 120 Saat

 
Aşçılık eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Aşçılık nedir?
Mutfaktaki temel prensipler
Profesyonel mutfaktaki istasyonlar nelerdir?
Profesyonel mutfak nedir?
Doğru ürünün önemi nedir?
Profesyonel mutfakta kullanılan araç gereçler
Çeşitli kesim teknikleri
Çeşitli pişirme teknikleri
Etkili sunum nedir ve nasıl yapılır?
Etkili sunumun önemi
Aşçılık Eğitimi Nedir?
Aşçılık gıda endüstrisi içerisinde yer alan kafe, restoran, yemek şirketleri gibi birçok yerin yapısını oluşturan mihenk taşıdır. Aşçılık çeşitli ürünlerle hazırlanan yemek ve içeceklerin tüketilmeye hazır hale getirilmesinde rol oynayan bir meslektir fakat aşçılık sadece yemek yapmak demek değildir. O yemekte kullanılan ürünün doğru seçilmesi, şeflere yardım etmek, mutfak alanının hijyeni, çeşitli mutfak istasyonlarının yönetimi gibi birçok alandan da sorumludur. Aşçılık eğitimi, aşçı nedir? , aşçılığın temel kuralları ve prensipleri, profesyonel mutfak kuralları, profesyonel mutfakta kullanılan araç gereçler, çeşitli reçeteler, doğru ürün seçimi ve kullanımı, doğru kesim ve pişirme teknikleri, etkili sunum teknikleri gibi birçok konuya değinen ve alanın uzman kişiler tarafından verilen bir eğitimdir.
 
Aşçılık Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?  
Aşçılık Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:
 
Mutfak alanında kendini geliştirmek isteyenler
Profesyonel mutfakta çalışmak isteyenler
Ürün bilgisi skalasını geliştirmek ve genişletmek isteyenler
Farklı ürünleri ve kullanım alanlarını öğrenmek isteyenler
Evinin şefi olmak isteyenler
Gastronomi öğrencileri
Aşçılık öğrencileri
Aşçılık Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Aşçılık Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:
 
Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon), 
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı. 
Aşçılık Eğitimi İçeriği 
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:
 
Aşçılık, besinlerin çeşitli yollarla insanların hem gözünü hem midesini aynı zamanda da damaklarında bir heyecan yaratan bir meslektir. Dünya üzerinde aşçılık mesleğini öğrenmek ve kendini yemek alanında gerek mesleki gerekse kişisel hobilerinden kaynaklı geliştirmek isteyen ve bu eğitime başvuran birçok insan bulunmaktadır. Aşçılık, bilgi birikimi gerektirdiği gibi bunun yanında iyi ve kaliteli ürün seçme, bu ürünleri hazırlama, tabaklama ve bunlardan tat alma gibi konuları da içermektedir. Pek çok kişi kendi tercihleri doğrultusunda online veya offline aşçılık eğitimi almaktadır. Aşçılık Eğitimi alan kişiler eğitim sonunda istekleri doğrultusunda iş hayatına da atılabiliyor iken bir hobi olarak da bilgili ve donanımlı bir şekilde hayatlarına devam etmiş oluyorlar. Bu eğitimi alan kişiler sadece aşçılık mesleği ve temel prensiplerini değil; iş ahlakını, çalışma ortamını ve şartlarını, iyi ürün seçmenin sırlarını ve önemini, birçok çeşitli tekniği de beraberinde de öğrenmektedirler. Mutfaktaki temel kurallar, Acil durumlarda ne yapılmalı?, Ürün ve malzeme bilgisi, Menü oluşturulması ve oluşturulan menünün finans planlaması, Tabak sunumunun önemi nedir ve nasıl sunum yapılır?, İyi ürün ve gıda güvenliğindeki yeri, Temel ve yenilikçi sos yapımının yöntemleri, Deniz ürünlerinin kesimi ve pişirme teknikleri, Kırmızı et ürünlerinin kesimi ve pişirme teknikleri, Kümes hayvanlarının kesimi ve pişirme teknikleri, Sebze yemeklerinin hazırlanması ve farklı pişirme teknikleri
 
Aşçılık Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Aşçılık Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır. 
 
Aşçılık Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Aşçılık Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!
 
Aşçılık Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Aşçılık Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati 120 saat olarak planlanmıştır. 
 
Gelişim Akademi - Online Eğitim
Aşçılık Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?  
Aşçılık Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz. 
 
Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!
 
Aşçılık Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;
 
Aşçılığın temel prensipleri
Aşçılığın görevleri
Çeşitli ürünler hakkında detaylı bilgi
Kesim teknikleri
Pişirme teknikleri
Sos yapımı
Profesyonel mutfakta kullanılan araç gereçler
Etkili tabak hazırlama yöntemleri
Aşçılık Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Aşçılık Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:
 
En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz. 
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Aşçılık Eğitimi Sınavı 
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,