Aşçı Kalfalığı

Aşçı Kalfalığı Eğitimi

 
Aşçı Kalfalığı eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Aşçılık nedir?
Aşçı kalfalığı nedir?
Profesyonel mutfakta aşçı kalfalığının yeri
Kalfalıktan ustalığa geçiş
Temel aşçılık prensipleri
Doğru ürün seçimi
Kesim teknikleri
Pişirme teknikleri
Profesyonel mutfakta kullanılan araç gereçler
Etkili sunum ve tabak hazırlama
Aşçı Kalfalığı Eğitimi Nedir?
Aşçılık, temel olarak doğru seçilen ürünlerin seçilip bu doğru ürünlere doğru kesim ve pişirme teknikleri uygulamaktır. Aşçılık ve yemek yapmak bir ahenk işidir. Sadece doğru ürün ve doğru reçete yeterli olmaz o yemeği doğru, etkili sunmak da o yemeğin bir parçasıdır. Aşçı kalfalığı geleceğin usta aşçılarının olduğu bir alandır. Aşçı kalfalığı sadece usta şeflere yardım etmek demek değildir. Aşçı kalfası mutfak istasyonların oluşumundan ilerleyişine, iş ahlakına, mutfaktaki hijyenden, profesyonel mutfaktaki kullanılan araç gereçler gibi birçok konudan da sorumludur. Aşçı Kalfalığı eğitimi, aşçılık nedir?,aşçı kalfalığı nedir?, profesyonel mutfakta aşçı kalfalığının görevi nedir?, profesyonel mutfağın temel prensipleri nelerdir?, kalfalıktan ustalığa geçiş süreci nasıl olmalıdır? Gibi birçok soruya yanıt vermekle birlikte aynı zamanda alanında uzman eğitmenler tarafından çeşitli teknik uygulamaları ve modüller verilen bir eğitimdir. 
 
Aşçı kalfalığı Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?  
Aşçı Kalfalığı Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:
 
Mutfak alanında kendini geliştirmek isteyenler
Profesyonel mutfakta çalışmak isteyenler
Ürün bilgisi alanını geliştirmek, ilerletmek ve genişletmek isteyenler
Farklı ürün bilgisi ve kullanım alanlarını öğrenmek isteyenler
Çeşitli reçeteler öğrenmek isteyenler
Gastronomi bölümü öğrencileri
Aşçılık bölümü öğrencileri
Aşçı Kalfalığı Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Aşçı Kalfalığı Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:
 
Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon), 
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı. 
Aşçı Kalfalığı Eğitimi İçeriği 
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:
 
Bir iş bulmak veya en kısa zamanda kendi işinizi kurmak istiyorsanız, günlük işçilerin ustalığını veya sertifikasını almalısınız. Ustalık sertifikası almak kolaydır, ancak resmi operasyonu tamamlamanız gerekir. Yasa tarafından belirlenen birçok meslekte faaliyet göstermek için bir ustalık sertifikası almanız gerekir. Gereksinimler ve uygulamalar için bazı mevcut koşullar gereklidir. Ustalık sertifikası almak için gerçekten çalışmalısınız veya doğrudan Ustalık Sertifikası sınavına girmelisiniz. Kim ustalık sertifikası alabilir? Ustalık Sertifikası, aynı meslekte günlük işçi sertifikalarına sahip olan, aynı meslekte liselerden mezun olanlar ve meslek, lise ve daha yüksek mezunlar 8 yıldır ilgili mesleklerde çalışmaktadır. Ustalık testine girerek Sosyal Güvenlik kurumunun hizmetine zarar vererek bir ustalık sertifikası alabilirler. Buna ek olarak, Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen ve bakanlık tarafından ilan edilecek tarihten itibaren üç ay içinde geçerli olan profesyonel şubelerde çalışanlar, günlük işçi sınavına getirilir.
 
Aşçı Kalfalığı Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Aşçı Kalfalığı Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır. 
 
Aşçı Kalfalığı Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Aşçı Kalfalığı Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!
 
Gelişim Akademi - Online Eğitim
Aşçı Kalfalığı Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Aşçı Kalfalığı Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati bireyin devam etmek isteği üzerine olarak planlanmıştır. 
 
Aşçı Kalfalığı Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır? 
Aşçı Kalfalığı Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kaydolup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz. 
 
Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!
 
Aşçı Kalfalığı Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;
 
Ustalık için adım
Temel mutfak prensipleri
Profesyonel mutfak kuralları
Kesim teknikleri
Pişirme teknikleri
Doğru ürün nasıl seçilir?
Profesyonel mutfakta kullanılan araç gereçler
Aşçı Kalfalığı Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Aşçı Kalfalığı Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:
 
En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz. 
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Aşçı Kalfalığı Eğitimi Sınavı 
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,