Aile Danışmanlığı Eğitimi

Aile Danışmanlığı Eğitimi

Aile Danışmanlığı Eğitimi 620 Saat

 
Aile Danışmanlığı eğitimi ile şunları öğreneceksiniz:
Aile nedir?
Aile çeşitleri
Kültürümüzde ailenin yeri
Aile ve çocuk
Aile içi problemler
Aile içi problemlerin çocuk üzerindeki etkisi
Aile danışmanlığı nedir?
Temel Aile danışmanlığı prensipleri
Aile danışmanlığının önemi
Aile danışmanlığının istihdam alanları
Aile Danışmanlığı Eğitimi Nedir?
Aile danışmanlığı eğitimi, toplumumuzun mihenk taşlarından ve kültürümüzün bir parçası olan aile içerisindeki oluşan ve yaşanan problemleri ve bu problemlerin çözümü için çeşitli çözüm yöntemleri ve uygulamaları sunan bir eğitimdir. Aile danışmanlığı eğitimi aynı zamanda birçok soruya yanıt bulabileceğiniz bir eğitimdir. Aile nedir?, ailenin kültürümüzde yeri nedir?, aile çeşitleri, ailenin sosyolojik ve fizyolojik gelişim üzerindeki etkisi nedir?, aile içi yaşanabilecek problemler nelerdir?, aile içi problemlerin çocuk üzerindeki etkisi nedir?, psikolojide aile ve çocuk, aile danışmanlığı nedir?, aile danışmanlığının yararları nelerdir?, aile danışmanlığının temel prensipleri, aile danışmanlığının istihdam alanları gibi birçok konuya değinen ve çeşitli modüllerle ve uygulamalarla alanında uzman eğitmenler tarafından verilen bir eğitimdir.
 
Aile Danışmanlığı Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?  
Aile Danışmanlığı Eğitimi’ne dileyen herkesin katılım sağlaması mümkündür. Ancak özellikle şu alanlarda çalışan kişilerin bu eğitimi alması çok daha etkili olacaktır:
 
Çocuk gelişimi uzmanları
Çocuk gelişimi bölümü mezunları ve öğrencileri
Psikologlar ve psikiyatristler
Psikoloji bölümü mezunları ve öğrencileri
Tıp öğrencileri
Sosyal hizmet uzmanları
Sosyal hizmet mezunları ve öğrencileri
Sosyologlar ve sosyoloji öğrencileri
Psikolojik Danışmanlık uzmanları ve öğrencileri
Hemşireler
Aile Danışmanlığı Eğitimi’ne Katılım Sağlamak İçin Nelere Gereksinim Duyulur?
Aile Danışmanlığı Eğitim’i online sürdürülecek bir eğitim olduğu için gereksinim duyulan belli başlı şeyler bulunur. Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:
 
Eğitime katılım sağlamak için elektronik cihaz (Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon),
İlgili teknolojik aletleri kullanma becerisi,
Aktif bir internet bağlantısı. 
Aile Danışmanlığı Eğitimi İçeriği 
Bu eğitimdeki içerik planlamamız şu şekildedir:  
 
Aile danışmanlığı eğitimi ailelerin yaşadıkları sorunları tespit eden, çözümü için yöntemler geliştiren, bozulmuş aile sistemini onarmaya yönelik önlemler alan ve uygulamaya koyan, aile, birey veya çiftlere özel müdahale teknik ve stratejileri içeren hizmet sunan aile danışmanı meslek erbabını yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Aile Danışmanlığı Eğitimi Aile Yapısı, Aile Olma, Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası Gelişim Alanları, Gençlik Dönemi, Aile Danışmanlığı Eğitimi Uyum Problemleri, Yaşlılıkta Görülebilen Uyum Sorunları, Aile
 
Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası Çocuk Hakları ve Hukuku, Çocuk İstismar ve İhmali, Çift İlişkisini Etkileyen Sorunlar, Sosyal Vaka Verileri, Aile Danışmanlığında Terapötik Süreç ve Öncü Yaklaşımlar, Aile Danışmanlığında Postmodern Yaklaşımlar, Aile Danışmanlığında Kanıta Dayalı Yaklaşımlar, Temel Psikolojik Danışmanlık Becerileri, Aile Danışmanlığında Kriz ve Kriz Yönetimi Meslek Etiği Araştırma Teknikleri, Aile Danışmanlığında Süpervizyon / Vaka Sunumu gibi birçok konuyu içermektedir.
 
Aile Danışmanlığı Eğitimi Dersleri Hangi Yöntemlerle Verilmektedir?
Aile Danışmanlığı Eğitimi, Gelişim Akademi tarafından online videolu eğitim yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman eğitmenlerimizin en güncel bilgilere dayanarak hazırlamış olduğu eğitim içeriklerimiz sizlere videolu eğitimlerle sunulmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcıların eğitim içeriklerine erişim sağlaması mümkün olmaktadır. 
 
Aile Danışmanlığı Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?
Aile Danışmanlığı Eğitimi için ilgili kaynaklar eğitim videolarımızdır. Uzman eğitmenimiz tarafından verilmekte olan eğitim içeriğimiz alana dair yetkinlik kazanmanızda yeterli faydayı sağlayacaktır. Eğitim içeriklerimiz online olarak katılım sağlanabilen ve aktif bir ağ bağlantısı ile izlenmeye uyumlu olan videolardan oluşmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran katılımcılarımızın diledikleri vakitte eğitim içeriklerine girip eğitimlerini tamamladıktan sonra e-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarını talep etmeleri mümkündür. Durmayın siz de eğitimimizi alın ve e-devlet onaylı sertifikalarınızın sahibi olun!
 
Aile Danışmanlığı Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Aile Danışmanlığı Eğitimi, eğitimi alan katılımcılarımızın öğrenme ve eğitimi tamamlama hızına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu eğitim için planlamış olan eğitim saati minimum 450 saat olarak belirlenip eğitime başvuran adayların isteği üzerine arttırılmak  olarak planlanmıştır. 
 
Psikoloji Eğitimleri - Üniversite Onaylı Sertifika
Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır? 
Aile Danışmanlığı Eğitimi sonunda sertifika talebinde bulunabilmek için öncelikle eğitime kayıt olup eksiksiz bir şekilde bütün eğitim videolarını tamamlamanız beklenir. Eğitimi tamamladıktan sonra ise bitirme sınavına girmeniz gerekmektedir. Bitirme sınavı için belirlenmiş başarı yüzdesini geçmeniz hâlinde sertifika talebinde bulunabilirsiniz. 
 
Gelişim Akademi katılımcılarına ömür boyu geçerli ve E-devlet görünürlüğü bulunan nitelikli sertifikalar sunmaktadır. Siz de online eğitimlerle sertifika sahibi olmak istiyorsanız, durmayın ve eğitim programımıza siz de katılın!
 
Aile Danışmanlığı Eğitimi ile Kazanımlarınız Nelerdir?
Bu eğitimi aldıktan sonra;
 
Aile içi ilişkilerin iyileşmesi için yapılabilecekler
Aile içi ilişkinin çocuk üzerindeki etkisi
Aile-çocuk ilişkisinin önemi • Ailenin iç  yapısı
Aile nedir?
Ailenin toplumumuzdaki yeri ve önemi
Aile içi yaşanabilecek problemler
Psikolojide ailenin yeri ve önemi
Aile danışmanlığı nedir?
Aile danışmanının görevleri
Temel aile danışmanlığı prensipleri
Aile danışmanlığı istihdam alanları
Aile Danışmanlığı Eğitimi’nde Farkımız Nedir?
Gelişim Akademi olarak Aile Danışmanlığı Eğitimi’ndeki farkımız şunlardır:
 
En güncel bilgilerle hazırlanmış içeriğimiz sayesinde alana dair yetkinlik kazanmanızı sağlıyoruz.
Alanında uzman eğitmenimiz ile ders içeriklerimizi hazırlıyoruz. 
7/24 eğitim içeriklerine ulaşım imkanı sunuyoruz.
E-devlet görünürlüğü bulunan sertifikalarınızla alandaki yetkinliğinizi kanıtlamanıza katkı sağlıyoruz!
Aile Danışmanlığı Eğitimi Sınavı 
Eğitim içeriklerine uyumlu bir şekilde oluşturulan sınav sorularımızla katılımcılarımıza 5 adet sınav hakkı tanımlıyoruz. Bu 5 hakta 50 puan ve üzeri alan katılımcılarımızın sertifika talebinde bulunması mümkün oluyor. Talep edilen ömür boyu geçerli sertifikalar kursiyerlerimizin adreslerine kargolanıyor.Etiketler : Mesleki Yeterlilik Belgesi , Mesleki Yeterlilik , Myk Belge Sorgulama , Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Yeterlilik Belgesi Sorgulama , Ustalık Belgesi , Ustalık Belgesi Alma , Ustalık Belgesi Nasıl Alınır ? , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Firmalar , Mesleki Yeterlilik Belgesi Firmaları , Myk Firmaları , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi Nasıl Alınır , Myk Belgesi Sorgulama , Myk Belgesi , Myk Belgesi Ücretleri , Myk Belgesi Fiyatları , Myk Sorgulama , Myk Belgelendirme , Myk Belgelendirme Fiyatları , Myk Belge Fiyatları , Myk Belge , Myk Sınav Soruları , Myk Ulusal Yeterlilik , Myk Belgesi Sınav Soruları , mesleki yeterlilik belgesi sınav soruları ,